Greenville SC
June 8-14, 2009
Return to Main Index Page Sunday
Today's bulletin in PDF format
MABC Home Page
Go to Saturday Results Go to Monday Results

Sun AM Keith Bridger Side
7.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.58
1
1
1
Sally Reynolds, Murrells Inlet SC; Diana Clary, Surfside Beach SC 57.92%
1.94
2
2

R Chiott, Winston Salem NC; Brenda Chiott, Winston-Salem NC 56.25%
1.59
3
3

Robert Hale - Claudia Hale, Greensboro NC 53.33%
1.38
4/5
4
2
Teresa Sherrouse - Elizabeth Koehler, Fripp Island SC 52.50%
0.96
4/5


Dora Biven, Dunwoody GA; Theodore Kolczak, Roswell GA 52.50%

Sun AM 0-300 Swiss Teams
6 Tables

MPs A B Names Score
2.26
1
1
William Taylor, Mooresville NC; Joan Maxwell, Davidson NC; Harvey Jones, Atlanta GA; Janette Edmonds, Dunwoody GA 53.00
1.70
2

Kay Wallace - Louise Murdock, Anderson SC; James Beaudreau - Valerie Beaudreau, Easley SC 49.00

Sunday B/C/D Swiss
44 Tables

MPs B C D Names Score
16.53
1
1

Dana Sullivan, Greenville SC; Jo Tutt - Betsy Weaver, Easley SC; Stan Beran, Greer SC 105.00
12.40
2
2

Jack Williams - George Cashau - Ivalee Rymer - Daniel Dworkin, Columbus NC 101.00
9.30
3


Donald Clayton, Seneca SC; Trevor Lumb, Atlanta GA; Michael Sherman, Chickamauga GA; John Friedl, Signal Mtn TN 98.00
6.97
4
3

Dennis Johnson - Celia Johnson - Ethel Butler, Fort Mill SC; Paula Brewer, Charlotte NC 96.00
5.12
5/6


Don Farver - Nicholas Frost, Swannanoa NC; Kathryn Swaringen - Bill Gainer, Asheville NC 93.00
5.12
5/6
4

Carolyn Cromer - J. Lewis Cromer - Michael Bitonti - Mirza Baig, Columbia SC 93.00
4.13
7


Barbara Somervill, Simpsonville SC; Clifford Beck, Greer SC; Dolores Vernon, Travelers Rest SC; Shirley Brown, Easley SC 86.00
3.67
8


Walter Stein - Tammy Pepper, Raleigh NC; Carolyn Elliott, Cary NC; Jennifer Nabrynski, Durham NC 83.00
3.31
9


Darleen Bates - James Bates, Durham NC; Anita Carlson - Peggy Barger, Hickory NC 81.00
3.01
10


Kenneth Hardcastle - Gladys Hardcastle - Linda Holman - Robert Holman, Atlanta GA 80.00
2.76
11


Deane Smith - Jean Henderson, Hendersonville NC; Abdul Ghaffar, Columbia SC; James Fordham, Fairburn GA 78.00
3.05
12
5

Everett Dyer - Sarah Dyer, Huntersville NC; Peggy Horton - David Horton, Davidson NC 76.00
4.78
6
1
Lois Ball - Teri Kuhs, Columbia SC; Wayne Pegram, China Grove NC; Milton Almond, Blowing Rock NC 75.00
2.16
7/8

Pete Burke, Hartwell GA; Edward Hales, Atlanta GA; Eilean Yates - Mike Yates, Shelby NC 74.00
3.59
7/8
2
Roger Newberry, Hendersonville NC; Allen Shifley, Asheville NC; Beth Anderson, Charlotte NC; Dorothy Rumreich, Fort Mill SC 74.00
2.69

3
James Oliver, Virginia Beach VA; Frank Campigotto, Simpsonville SC; Courtney Stephens - Carol Stephens, Greensboro GA 73.00
1.81

4/5
Jane Hunt - Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes - Cheryl Whitfield, Chattanooga TN 71.00
1.81

4/5
Bert Grant - Rosemary Grant, Canton GA; Henri Asta - Karyl Asta, Marietta GA 71.00

SunAft Keith Bridger Side
3.0 Tables

MPs A B C Names Score
1.97
1


Lee Eckert - Carolyn Eckert, Alpharetta GA 72.00%
1.97
2
1

James Dailey - Vicki Dailey, Travelers Rst SC 57.00%
1.48
2

Diana Clary, Surfside Beach SC; Sally Reynolds, Murrells Inlet SC 48.00%

Sun Aft 0-300 Swiss
4 Tables

MPs Rank Names Score
1.98
1
Eric Koopmann, Flat Rock NC; Susan Weinerman - Lloyd Weinerman, Asheville NC; Aubrey Biehn, Hendersonville NC 45.00

Sunday A/X Swiss Teams
28 Tables / Based on 72 Tables

MPs A X Names Score
26.36
1

Bill Wisdom, Salisbury NC; Tom Rutledge, Charleston SC; Robert Bitterman, Oviedo FL; Jerry Helms, Charlotte NC 108.00
19.77
2

Dan Fowler, Salisbury NC; Hugh Brown Jr, Mc Cormick SC; Fred King, Falls Church VA; Robert Fendrick, Marietta GA 98.00
14.83
3

Bruce Reeve - Chris Moll - Andrew Garnett - Jon Rice, Raleigh NC 88.00
11.12
4

Jack Feagin Jr - Claudia Feagin - Patricia Tucker - Samuel Marks, Atlanta GA; Kevin Collins, Dunwoody GA; Michael Kovacich, Stone Mountain GA 85.00
8.79
5

Brian Mason - Gerri Anne Mason, Crossville TN; Arlene Goldstine - Michael Waters, Knoxville TN 82.00
6.66
6/8

J Fletcher Smoak - Linda Smoak, Roanoke VA; Sue Cooper, Winston Salem NC; Leonard Case, Charlotte NC 80.00
6.66
6/8

Boyce Robbins, Piedmont SC; Rich Regan, Lyman SC; Hugh Hughes, Greenville SC; Jeff Ziemer, Taylors SC 80.00
6.66
6/8

Ann Rickard, Simpsonville SC; Michael Oechsler, Charlottesville VA; Sandy Pierce Blair, Greenville SC; Enrico Beretta, Martin GA 80.00
17.36
9
1
Chuck Krueger, Kings Mountain NC; Joyce Nichols, Charleston SC; Martin Johnson Jr, Folly Beach SC; Paul Wright Jr, Mount Pleasant SC 78.00
13.02
10
2
Bryan Delfs, Pleasnt Prairie WI; Scott Stearns, Elberta AL; Michael Jinks - Helen Jinks, Greenville SC 77.00
9.77
3
Kevin O'Brien, Arlington VA; Dennis Wick, Greencastle PA; Richard Veach, Laurel MD; Gloria Halstead, Alexandria VA 75.00
7.32
4
Kris Ginthwain - George Barger, Hickory NC; Bruce Bedient - Sue Bedient, Charlotte NC 68.00

Return to Main Index Page MABC Home Page
Go to Saturday Results Go to Monday Results