A Mid-Atlantic Sectional Bridge Tournament 
February 5-8, 2009

Arlington(Fairfax) VA, Wm Poissant Memorial Sectional
Results by Day:  Thursday | Friday | Saturday | Sunday
Suit Line
Tournament Facts and Figures
Total number of tables in play - 478.5
Total number of players attending - 712
Total number of players winning masterpoints - 556
Total number of masterpoints won - 1,768.59
Leaves
Click Here for Masterpoint Winners

Tournament Information

Click on session name if underlined to see recap/details/matchpoints

Return to Results Index

Thursday Top of page

Thursday Flt A/X Pairs
37.0 Tables / Based on 89 Tables

MPs A X Names Score
13.47
1

Earl Glickstein, Gaithersburg MD; Robert Bell, Washington DC 64.84%
10.10
2
1
Mickey Hughes, Falls Church VA; Andre L'Heureux, Alexandria VA 64.20%
7.58
3

Steven Reed, Arlington VA; Jeff Roman, Alexandria VA 63.15%
5.68
4

Charles Maplethorpe, Washington DC; Lowell Sawyer, Occoquan VA 59.53%
4.26
5
2
Alice Wegman - John Glynn, Bethesda MD 59.09%
3.20
6
3
Jim Allen, Jr, Gaithersburg MD; Shawn Stringer, Silver Spring MD 58.45%
2.40
7

David Ruderman, Burtonsville MD; Alfred Steinberg, Potomac MD 58.07%
1.80
8

Barry Falgout, Rockville MD; Rusty Krauss, Vienna VA 56.88%
2.37
9
4
Allen Lord, Laurel MD; Robert Kazdin, Bethesda MD 56.83%
1.78
5
H John Edmonds, Gaithersburg MD; Larry Kahn, Vienna VA 56.29%
1.33
6
James Geist, Olney MD; Steven Schatzow, Washington DC 56.17%

Thursday Flt B/C Pairs
28.0 Tables

MPs B C Names Score
5.34
1
1
Thomas Reckford, Washington DC; Behnaz Fardshisheh, Potomac MD 66.29%
4.01
2

Lynda Flanger, Gainesville VA; William Nicolai, Reston VA 62.64%
3.00
3

Andrew Rodriguez - David Banh, Annandale VA 62.26%
2.65
4
2
Michelle Zygielbaum, North Bethesda MD; Elizabeth Williamson, Rockville MD 60.80%
1.99
5
3
Jon Ranhand - Judy Glick, Rockville MD 59.66%
1.28
6

Sym Gallucci - Raymond Gallucci, Frederick MD 58.90%
1.55
4
Anthony Cincotta, Falls Church VA; James Augustine, Alexandria VA 57.63%
1.12
5
William DeGraf, Fort Belvoir VA; Terry Jones, Falls Church VA 57.52%
0.92
6
Helen Long, Rockville MD; Alfred Liepold, Silver Spring MD 57.01%

Thurs 199er Pairs @ NVBA
13.5 Tables

MPs A B C Names Score
2.28
1


Gary Hinson, Springfield VA; Bruce Kasold, Alexandria VA 68.99%
1.71
2


Sidney Graves - Jan Potter, Alexandria VA 62.66%
1.28
3


Larry Taylor, Alexandria VA; David Meadows, Annandale VA 59.45%
0.96
4


Robert Dorosin - Kenneth Cohn, Fairfax VA 57.59%
0.72
5


Blair Curry - Judith Curry, Falls Church VA 56.42%
1.53
6
1
1
Roy Robson, Arlington VA; Kenneth Marshall, Winchester VA 55.81%
1.15
2

Jim Sprung - Alexander Shafer, Burke VA 54.77%
0.86
3
2
Georgette Weiss, Ft. Washington MD; Ike Oren, Alexandria VA 53.81%
0.65
4
3
Onorica Luculescu, Arcington VA; Alina Galaszewska, Alexandria VA 53.59%
0.56
5

Ewing Walker, Alexandria VA; Marguerite Salah, Falls Church VA 51.46%

Thurs NLM Pairs @ WBL
10.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.02
1


Arun Guha - Roger Laumark, Silver Spring MD 63.69%
1.52
2


Eric Beard - Richard Wedgewood, Washington DC 62.80%
1.14
3


Ronnie Loeser, Silver Spring MD; Jennifer Elliott, Kensington MD 59.52%
0.85
4


John Reynolds, Gaithersburg MD; Larry Wallace, Chevy Chase MD 57.74%
0.71
5


Lorraine Davis, Silver Spring MD; Lena Vargas, Garrett Park MD 55.65%
0.43
6/7


Jim Anschutz - Patti Anschutz, Rockville MD 53.87%
0.43
6/7


Alfred Caponiti - John Ryan, Silver Spring MD 53.87%
1.28
1

Marie Saeger, Silver Spring MD; Andrew Jacknain, Washington DC 53.27%
0.98
2
1
Jean Noonan, Kensington MD; Isabelle Thabault, Washington DC 50.00%
0.74
3
2
Martha Stout, Silver Spring MD; Michael Kuehl, Bethesda MD 49.70%
0.54
4

Edmund Gehan, Potomac MD; Lynn Johns, Washington DC 48.21%

Friday Top of page

Friday Afternoon Open Prs
31.5 Tables / Based on 50 Tables

MPs A B C Names Score
10.00
1


Leo LaSota - Barbara Shaw, Laurel MD 69.39%
7.50
2


Marsha Brown, Alexandria VA; Zeke Letellier, Crofton MD 65.83%
5.63
3


Barry Falgout, Rockville MD; Helene Bauman, Arlington VA 65.06%
4.22
4
1

Robert Padgett - Linda Padgett, Springfield VA 64.11%
3.16
5
2

Suzanne Abrams, Washington DC; William Zane, Woodbridge VA 62.00%
2.37
6
3

Jimmy Ritzenberg, Bethesda MD; Robert Levey, Chevy Chase MD 61.70%
1.72
4

Janet Dence, Cabin John MD; Edwin Fuller Jr, Montgomry Vlg MD 56.71%
2.59
5
1
Linda Burton, Alexandria VA; Marvin Raines, Fort Washington MD 54.59%
1.94
6
2
Malvern Sheffield, Jr, Washington DC; Martha Mangano, Ashburn VA 52.26%
1.46

3
Holly Wills, Vienna VA; Nancy Loomis, Annandale VA 51.44%
1.09

4
Michael Gottesman, Falls Church VA; Silas Wasserstrom, Washington DC 50.29%
0.94

5
Michael Lawrence, Bethesda MD; Craig Olson, Arlington VA 50.00%
0.67

6
Alfred Caponiti - Alfred Liepold, Silver Spring MD 49.68%

Friday Aft 299er Pairs
15.5 Tables

MPs A B C Names Score
2.62
1


Joan Kindle, Vienna VA; Katherine Koch, Fairfax VA 64.97%
1.97
2


William Woodward, Fairfax VA; John Menzel, Arlington VA 63.44%
2.00
3
1

Alan Walter, Gaithersburg MD; Joseph Pregosin, New Carrollton MD 60.81%
1.31
4


Terence McCarthy, Leesburg VA; Terry Mitchell, Reston VA 60.18%
1.50
5
2
1
Larry Taylor, Alexandria VA; Albert Stolpe, Fairfax VA 59.54%
1.13
6
3
2
Roy Robson, Arlington VA; Kenneth Marshall, Winchester VA 57.42%
0.84
4

Phyllis Isler - Morton Isler, Alexandria VA 55.08%
0.63
5

Eddie Timanus, Herndon VA; Joe Hertz, Sterling VA 54.12%
0.67
6

Amanda Carter - Kimberly Ferguson, Arlington VA 52.97%
0.77

3
Shirley Prikals, Oak Hill VA; Kathy Dunkerley, Vienna VA 51.66%
0.57

4
Richard Leonardon, Vienna VA; Stephen Colevas, Oakton VA 50.06%

Friday Aft 49er Pairs
3.0 Tables

MPs A B Names Score
0.98
1

M Amey - David Amey, Falls Church VA 61.96%
0.88
2
1
Ronald Klar - Deborah Klar, McLean VA 58.70%
0.66
2
Cloe Ingram - Hilda Sheffer, Falls Church VA 53.26%

Fri Eve Triple Nickel Sws
36 Tables / Based on 44 Tables

MPs A B C Names Score
9.00
1


Thomas Lavender - Robert Hopkins Jr - Joan Lewis, Arlington VA; Jeff Roman, Alexandria VA 75.00
5.91
2/3


Ronald Kral, Reston VA; Lucy McCoy, Annandale VA; Eugene Kales, Arlington VA; William Cole, Silver Spring MD 66.00
5.91
2/3


Margot Hennings, Annandale VA; Nadine Wood, Silver Spring MD; Ann Lindley - Alfred Duncker, Alexandria VA 66.00
3.80
4


Eugene Schuyler, Alexandria VA; Carolyn Gibson, Annandale VA; Bernard Oetjen, Mc Lean VA; J. David Grier, Winchester VA 64.00
2.50
5/6


Kenneth Davis - Marsha Brown, Alexandria VA; Bruce Houston, Mc Lean VA; Zeke Letellier, Crofton MD 63.00
4.50
5/6
1

Kevin O'Brien, Arlington VA; Francesco Parisi-Presicce, Springfield VA; Rita Waldack - Joseph Carlomagno, Mc Lean VA 63.00
3.38
2

Craig Olson, Arlington VA; Michael Lawrence, Bethesda MD; Janet Dence, Cabin John MD; Edwin Fuller Jr, Montgomry Vlg MD 59.00
2.16
3/5
1/2
Marvin Raines, Fort Washington MD; Linda Burton - Susan Slattery, Alexandria VA; Elizabeth Anderson, Arlington VA 56.00
2.16
3/5
1/2
Alfred Liepold - Alfred Caponiti, Silver Spring MD; Neil Selvin, Great Falls VA; Howard Grunin, Mc Lean VA 56.00
1.95
3/5

Jim Dick - Linda Dick, Woodbridge VA; Leo Cardillo, Fairfax VA; Lee McClary, Falls Church VA 56.00
0.94
6/7

Barbara DiCicco, Burke VA; Allan Sitterson, Leesburg VA; Richard Cassell, Annandale VA; Alan Dockterman, Arlington VA 54.00
1.39
6/7
3
Tobi Bear - Susan Klaber, Oakton VA; Mike Frosch, Bethesda MD; Joan White, Fairfax VA 54.00
1.04

4
Paul Chassy - Reina Chassy, Kensington MD; Michael Watts, Lanham MD; Sheila Kaplan, Washington DC 50.00

Friday Eve 299er Pairs
7.5 Tables

MPs A B C Names Score
1.82
1
1
1
Albert Stolpe, Fairfax VA; Kathryn Miller, Oakton VA 56.74%
1.37
2
2

Bahman Shahin - Taraneh Shahin, Great Falls VA 55.56%
1.02
3
3
2
Marguerite Salah, Falls Church VA; Ray Bostow, Annandale VA 54.37%
0.91
4
4

Rick Weinstein - Donna Weinstein, Potomac MD 53.82%
0.64
5
5

Lynne Beresford, Fort Washington MD; Eleanor Schwartz, Annandale VA 53.47%

Saturday Top of page

Saturday Morn Open Pairs
29.5 Tables / Based on 51 Tables

MPs A B C Names Score
10.17
1


Stephen Czecha, Potomac MD; Irwin Aisenberg, Bethesda MD 66.96%
7.63
2


Lowell Sawyer, Occoquan VA; Don Probst, Beltsville MD 65.38%
5.72
3


Ed Lewis, Falls Church VA; Donald Geerhart, Springfield VA 63.94%
4.29
4


Linda Marshall, Bethesda MD; Steven Schatzow, Washington DC 61.86%
3.22
5


Robert Boyd - Carole Grob, Alexandria VA 59.78%
2.41
6


Charles Pecarro, Falls Church VA; Carolyn Gibson, Annandale VA 59.78%
4.64
1
1
Anne Derbes - Robert Schwab, Bethesda MD 59.27%
3.48
2

Bernice Hacke, Bethesda MD; Jean Schoepe, Great Falls VA 57.95%
2.61
3
2
Malvern Sheffield, Jr, Washington DC; Martha Mangano, Ashburn VA 57.69%
1.96
4
3
Howard Bender, Reston VA; Clifford Feldman, Vienna VA 57.05%
1.47
5
4
Anthony Cincotta, Falls Church VA; Edwin Brawn, McLean VA 56.81%
1.48
6
5
Joyce Currie, Mc Lean VA; Cherie Charles, Oakton VA 56.32%
0.67

6
Paul Chassy - Reina Chassy, Kensington MD 55.89%

Saturday Morn 299er Pairs
18.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.83
1
1
1
Shirley Prikals, Oak Hill VA; Kathy Dunkerley, Vienna VA 67.86%
2.12
2
2

Phyllis Isler - Morton Isler, Alexandria VA 65.48%
1.39
3/4


Anthony Hawks, Alexandria VA; Terence McCarthy, Leesburg VA 61.52%
1.39
3/4
3

Lynne Beresford, Fort Washington MD; Eleanor Schwartz, Annandale VA 61.52%
1.00
5
4

Howard Rothman, Indialantic FL; Mark Rothman, Bethesda MD 60.38%
1.02
6
5
2
Kimberly Ferguson, Arlington VA; Chuck Kasten, Falls Church VA 60.12%
0.57
6

John Hudson, Fairfax Station VA; Jenny Shaefer, Manassas VA 59.10%
0.77

3
Harvey Lipsher, Falls Church VA; Ray Bostow, Annandale VA 53.11%
0.57

4
Diane Godding, Falls Church VA; James Shoenhard, Arlington VA 49.45%

Saturday Morn 49er Pairs
3.0 Tables

MPs A B Names Score
0.98
1

Bill Teer - Pat Teer, Fairfax VA 69.57%
0.74
2

Cloe Ingram, Falls Church VA; Clara Miller, Mc Lean VA 54.35%

Sat Aft One-Session Pairs
32.5 Tables

MPs A B C Names Score
4.66
1


Charles Pecarro, Falls Church VA; Carolyn Gibson, Annandale VA 67.13%
3.50
2


Steven Ivins, Arlington VA; Jean Levin, Springfield VA 65.10%
2.82
3
1

Suzanne Abrams, Washington DC; Leonid Fastovsky, Rockville MD 64.53%
2.12
4
2
1
Calvin Konner, Bethesda MD; Richard Wedgewood, Washington DC 62.56%
1.47
5


Dalia Kende, Rockville MD; Ann Ingram, Silver Spring MD 61.55%
1.11
6


Norma Pierzchala, Arlington VA; Edward Heberg, Great Falls VA 61.11%
1.59
3
2
Roger Laumark - Arun Guha, Silver Spring MD 60.07%
1.19
4

Helene Cooper, Gainesville VA; Jean Valentine, Arlington VA 59.72%
1.16
5
3
William Adams, Annandale VA; Elizabeth Bolton, Reston VA 58.74%
0.87
6
4
Minako Komura, Bethesda MD; Kiyomi Shiba, Vienna VA 58.22%
0.65

5
Mary O'Shea, Arlington VA; Barbara DiCicco, Burke VA 56.29%

Saturday Aft 299er Pairs
23.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.33
1


M. David Jackson, Arlington VA; Rosanne Kistler, Falls Church VA 64.88%
2.66
2
1

Farideh Makhzani, Arlington VA; Parween Yunus, Alexandria VA 63.10%
2.00
3
2
1
Marguerite Salah, Falls Church VA; Virginia Ivin, Washington DC 60.42%
1.50
4/5
3

Lynne Beresford, Fort Washington MD; Eleanor Schwartz, Annandale VA 60.12%
1.23
4/5


Elizabeth Whitlock - Bennett Whitlock, Fairfax VA 60.12%
1.12
6
4

Blair Curry - Judith Curry, Falls Church VA 58.63%
0.84
5

Bob Blodgett, Morningside MD; William Hohe, Alexandria VA 58.04%
0.63
6

Phyllis Isler - Morton Isler, Alexandria VA 56.85%
1.06

2
Roy Robson, Arlington VA; Kenneth Marshall, Winchester VA 55.65%
0.77

3
Chieko Franck, Centreville VA; Akiko Yamashita, Leesburg VA 49.70%
0.64

4
Walt Pumo - Janice Pumo, Annandale VA 48.81%

Saturday Aft 49er Pairs
4.0 Tables

MPs A B C Names Score
1.05
1
1
1
Jayne Lynch - Tamara Vetter, Fairfax VA 55.56%
0.79
2
2
2
Carol Warlick - David Warlick, Oakton VA 53.47%
0.52
3/4


Ken Kimball, Clifton VA; Marsha Ann Brown, Manassas VA 52.08%
0.52
3/4


Mary McFadden, Vienna VA; Diane Cohen, Mc Lean VA 52.08%

Wm Poissant Trophy Pairs   1st session
10.0 Tables / Based on 50 Tables

MPs Rank Names Score
15.00
1
Weizhong Bao - Hailong Ao, Herndon VA 63.23%
11.25
2
David Milton, Herndon VA; Stan Schenker, Reston VA 62.75%
8.44
3
Janet Gookin, Annandale VA; Robert Gookin, Falls Church VA 58.67%
6.33
4
Michael Richey, Springfield VA; Ronald Zucker, Washington DC 58.47%
5.00
5
Kenton Schoen, Falls Church VA; Diane Walker, Gaithersburg MD 56.90%
4.29
6
Linda Marshall, Bethesda MD; Steven Fox, Kensington MD 55.84%
3.75
7
Gil Cohen, Ashburn VA; Marty Nelson, Annapolis MD 55.64%
3.33
8
Richard Ferrin, Washington DC; Eugene Kales, Arlington VA 55.38%
3.00
9
Margot Hennings - Donald Hennings, Annandale VA 54.54%
2.73
10
Jason Meyer, Silver Spring MD; Lloyd Rawley, Greenbelt MD 51.44%
2.50
11
Leo LaSota - Barbara Shaw, Laurel MD 51.04%
2.31
12
Arnie Frankel, Laurel MD; Helene Bauman, Arlington VA 50.50%

Sat Eve Consolation Pairs
12.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.38
1


Robert Bell, Washington DC; Fred King, Falls Church VA 66.20%
1.79
2


Leon Letwin, Washington DC; David Rodney, Fairfax VA 62.67%
1.84
3
1

William Nicolai, Reston VA; Lynda Flanger, Gainesville VA 58.04%
1.38
4
2

Abigail Nichols, Washington DC; Jay Cherlow, Arlington VA 57.14%
0.75
5


Martin Graf, Chevy Chase MD; Mark Shaw, Hanover PA 56.63%
1.04
6
3

Pat Tyler - Alfred Liepold, Silver Spring MD 55.95%
1.52
4
1
Marco Latini, Washington DC; Amanda Carter, Arlington VA 54.46%
1.14
5
2
Joyce Currie, Mc Lean VA; Donald Brown, Burke VA 53.42%
0.86

3
William Gurley, Arlington VA; Mary Ann Kral, Reston VA 46.77%

Saturday Eve 299er Pairs
6.0 Tables

MPs A B Names Score
1.61
1

Margaret Gurley, Arlington VA; Eleanor Schwartz, Annandale VA 60.81%
1.21
2

Sara Goodwin, Alexandria VA; Jenny Shaefer, Manassas VA 55.51%
0.91
3

Reiko Lynch, Annandale VA; Al Sullivan, Dale City VA 54.13%
0.68
4

Gail Morgenweck, Gaithersburg MD; Patti Anschutz, Rockville MD 53.65%
1.18
1
Roy Robson, Arlington VA; Kenneth Marshall, Winchester VA 53.52%
0.89
2
Jonathan Haley - Tim Rauen, Alexandria VA 52.01%

Sunday Top of page

Sunday Flt A/X BAM Teams
19 Tables / Based on 74 Tables

MPs A X Names Score
20.91
1
1
Prahalad Rajkumar, Alexandria VA; Raghavendra Rajkumar, Charlottesville VA; Noble Shore, Darnestown MD; Michael Gill, Columbia MD 36.50
15.68
2

Steve Robinson, Arlington VA; Peter Boyd, Darnestown MD; William Cole, Silver Spring MD; Mark Shaw, Hanover PA 34.50
10.29
3/4

Kathie Walvick - Walt Walvick, Mc Lean VA; Susan Green - Mike Cappelletti Sr, Alexandria VA 31.50
10.29
3/4

Ai-Tai Lo, Reston VA; Hailong Ao, Herndon VA; Alan Schwartz, Fairfax VA; Jian-Jian Wang, Clarksville MD 31.50
6.97
5

Arnie Frankel, Laurel MD; David Ruderman, Burtonsville MD; Millard Nachtwey, Silver Spring MD; Helene Bauman, Arlington VA 31.00
5.97
6

Leo LaSota - Barbara Shaw, Laurel MD; Andrew Gofreed, La Plata MD; Stephen Swearingen, Arlington VA; Alan Tenenbaum, Rockville MD 30.50
5.23
7

Alfred Duncker - Ann Lindley, Alexandria VA; Bruce Houston, Mc Lean VA; Rammohan Sarangan, Arlington VA 30.00
3.40
2
Steven Schatzow - Thierry Poirey, Washington DC; Daniel Koch, Chevy Chase MD; Daniel Feldman, Alexandria VA 29.50

Sunday Flt B/C Swiss
33 Tables

MPs B C Names Score
9.07
1
1
Gretchen Handwerger - Richard Barth, Washington DC; David Loken, Mc Lean VA; Danijel Zenko, New York NY 121.00
6.80
2
2
Joyce Currie, Mc Lean VA; Jim Wildey, Annapolis MD; Donald Brown, Burke VA; D Tonnesen, Woodbridge VA 99.00
5.10
3

Kevin O'Brien, Arlington VA; Francesco Parisi-Presicce, Springfield VA; Lynda Flanger, Gainesville VA; William Nicolai, Reston VA 96.00
3.83
4

Barbara DiCicco, Burke VA; Allan Sitterson, Leesburg VA; Lorraine Deblasio - Suellen Garrison, Sterling VA 87.00
2.81
5/6

Lynne Beresford, Fort Washington MD; Eleanor Schwartz - David Banh - Andrew Rodriguez, Annandale VA 85.00
2.81
5/6

Gloria Halstead, Alexandria VA; Alan Dockterman, Arlington VA; Kathrine Loh, Vienna VA; Bob Silverstein, Springfield VA 85.00
2.27
7

David Mead - Kathleen O'Toole, Derwood MD; Lois Geer - Bryan Geer, Silver Spring MD 84.00
2.68
8
3
Carolyn Becraft, Burke VA; Nancy Loomis, Annandale VA; Minako Komura, Bethesda MD; Kiyomi Shiba, Vienna VA 80.00
1.81
9

John S. Jr. Mason - Dennis Schwanz - Susan Miskura, Alexandria VA; Katherine Rabenstein, Washington DC 79.00
2.01
4
Carl Noller, Reston VA; Howard Grunin, Mc Lean VA; Thomas Din, Rockville MD; Neil Selvin, Great Falls VA 78.00
1.48
5/6
Mary Ann Kral, Reston VA; Ronald Ozarka, Herndon VA; Adam Winsler, Centreville VA; William Gurley, Arlington VA 77.00
1.48
5/6
Marc Weiner, Derwood MD; Richard Levin, Potomac MD; Ron Starr, Bethesda MD; Art Hartstein, Arlington VA 77.00

Sunday Aft 299er Swiss
16 Tables

MPs A B C Names Score
2.62
1


Herman Bluestone - Morton Isler - Phyllis Isler, Alexandria VA; Robert Kubal, Washington DC 54.00
1.97
2
1

Ann Atcheson, Fairfax VA; Jenny Shaefer, Manassas VA; Sharon Perryman - Richard Padgett, Reston VA 50.00
1.47
3


Catharine Fisher - John Fisher, McLean VA; Jean Verdow, Sterling VA; Dick Verdow, Potomac Falls VA 47.00
1.19
4/5
2/3

Sidney Graves - Jan Potter, Alexandria VA; Amelia Montjoy, Washington DC; Elizabeth Nash, Potomac MD 45.00
1.19
4/5
2/3

Dan Emmons, Fairfax VA; Joseph Pregosin, New Carrollton MD; Alan Walter, Gaithersburg MD; David English, Arlington VA 45.00
0.76
4

Michael Canes, McLean VA; Neal Cooper, Gainesville VA; Taraneh Shahin - Bahman Shahin, Great Falls VA 42.00
1.11

1
George Stone - Patricia Stone, Alexandria VA; Rebecca Cardozo - Patricia Mitchell, Washington DC 37.00

Sunday Morn 299er Swiss
22 Tables

MPs A B C Names Score
3.23
1
1
1
Alan Munro, Vienna VA; Kathryn Miller, Oakton VA; Al Sullivan, Dale City VA; Bill Murphy, McLean VA 66.00
2.42
2


Janet Henrichsen, Arlington VA; Dennis Sponholtz, Chantilly VA; Joan Kindle, Vienna VA; Katherine Koch, Fairfax VA 57.00
1.82
3
2
2
Sidney Graves - Jan Potter, Alexandria VA; Elizabeth Nash, Potomac MD; Amelia Montjoy, Washington DC 55.00
1.36
4


Donald Hunt, Falls Church VA; Ethel Hoffman - Mary Edge, Alexandria VA; Betty Taff, Springfield VA 52.00
1.02
5


Susan Klaber - Tobi Bear, Oakton VA; Joe Hertz, Sterling VA; Joan White, Fairfax VA 51.00
0.99
6/7
3/4

Dan Emmons, Fairfax VA; Joseph Pregosin, New Carrollton MD; Alan Walter, Gaithersburg MD; David English, Arlington VA 50.00
0.99
6/7
3/4

William Hughes, Alexandria VA; Charles Shank, McLean VA; John Donohue, Mc Lean VA; Barbara Hodges, Arlington VA 50.00

Return to: Sectional Results Index | ACBL Tournament Page | District 6 Home Page | District 7 Home Page
Go to: Upcoming Sectionals | Upcoming Regionals | MABC Home Page