A Mid-Atlantic Sectional Bridge Tournament 
November 9-13, 2011

Atlanta (Roswell) GA Sectional
Results by Day:  Wednesday | Thursday | Friday | Saturday | Sunday
Suit Line
Tournament Facts and Figures
Total number of tables in play - 876.0
Total number of players attending - 877
Total number of players winning masterpoints - 711
Total number of masterpoints won - 3,421.42
Leaves
Click Here for Masterpoint Winners

Tournament Information

Click on session name if underlined to see recap/details/matchpoints

Return to Results Index

Wednesday    Matchpoints/Recaps:   Morning   Afternoon   Evening      Hand Records:   Morning   Afternoon   Evening Top of page

Wed AM Stratified Pairs
17.5 Tables / Based on 39 Tables

MPsABCNamesScore
8.17
1


Denis Taneri - Betty Taneri, Powder Springs GA65.90%
6.13
2


Arnold Hawkins, Jonesboro GA; Robert Duval, Alpharetta GA65.00%
4.60
3


Mary Ann Whitaker - Mary Lou Carter, Atlanta GA60.69%
3.45
4
1

Nancy Motes, Kennesaw GA; Nathaniel Cook, Marietta GA59.94%
2.59
5
2

Howard Litsky - Miriam Litsky, Dunwoody GA58.99%
2.00
6
3
1
Maya Altarac, Birmingham AL; Becky Butler, Alpharetta GA57.46%
1.41
4

Robert Greenleaf - Alice Greenleaf, McDonough GA55.76%
1.50
5
2
Claire Lavery - Vicki Bell, Atlanta GA55.14%
0.84
6

Arleen Golden - Toni Adler, Atlanta GA53.69%
1.13

3
Stephen Lurie, Gainesville GA; Ted Smith, Cornelia GA51.58%
0.84

4
Joan Duffy - Susan Campbell, Marietta GA51.37%
0.63

5
Chris Trower, Atlanta GA; Laura Junia Wade, Suwanee GA48.33%

Wed AM NLM Pairs
15.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.62
1
1

Elizabeth Wright, Atlanta GA; Nancy Inman, Mariesetta GA65.80%
1.97
2
2

Anne Crane, Alpharetta GA; Patricia Middleton, Roswell GA62.68%
1.47
3


Anne Yoder - Lebby Neal, Atlanta GA59.08%
1.11
4


Jean Watkins - Susan Johnson, Atlanta GA58.39%
1.28
5
3
1
Sheryl Sack - Lana Imerman, Atlanta GA58.10%
0.62
6


Linda Hagood - Carolyn Doxey, Marietta GA57.91%
0.80
4

Sam Maloy, Alpharetta GA; Donald Radman, Cumming GA55.89%
0.60
5

Fay Szeftel - Roslyn Greenberg, Marietta GA55.77%
0.96
6
2
Jeannie McGinnis, Fayetteville GA; Magdalene Davis, Newnan GA55.48%
0.72

3
Tecie Thatcher, Atlanta GA; Sharon Trense, Dunwoody GA51.08%
0.54

4
Alan Lapides, Canton GA; Robert Baird, Cummings GA49.20%

Wed AM 49er Pairs
5.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.20
1
1
1
Mary Maio, Roswell GA; Kathleen Thiede, Alpharetta GA68.83%
0.90
2
2
2
Laura Jackson, Atlanta GA; Candy Cox, Dunwoody GA60.43%
0.68
3
3

Pam Szabo, Marietta GA; Teresa Noa, Atlanta GA53.60%
0.51
4
4

Michael Berndt - Patricia Fine, Atlanta GA50.94%

Wed-Thurs Compact KO 1
9 Tables

MPsRankNames
6.51
1
Sara Medlin, Alpharetta GA; Carey Snider, Woodstock GA; Michelle Alterman - David Zeckets, Atlanta GA
4.56
2
Gabriel Fadel, Duluth GA; Joe Rickman, Maryville TN; Barbara Heller, Decatur GA; William Kulbersh, Atlanta GA
2.93
3
Elsa Clauson, Cumming GA; Jill Riddle, Alpharetta GA; Kaye Hart - Christine Sorrentino, Roswell GA
2.28
4
T Conklin - Beverly Belling, Alpharetta GA; Janice Ripley, Marietta GA; Peggy Tienken, Atlanta GA

Wed-Thurs Compact KO 2
8 Tables

MPsRankNames
2.86
1
Samuel Murray - Cecil Hines, Highlands NC; Laura Junia Wade, Suwanee GA; Chris Trower, Atlanta GA
2.00
2
Diane Bardack - Linda Davidson - Faye Siegel - Barbara Goldman, Atlanta GA

Wed Aft A/X Pairs
9.0 Tables / Based on 52 Tables

MPsAXNamesScore
10.33
1

Beatrice Kemp - Richard Burton, Dacula GA60.19%
7.75
2

Connie Smilowitz, Atlanta GA; Stuart Goff, Woodstock GA56.94%
5.81
3

Rosalind Howell - Perry Alterman, Atlanta GA56.71%
4.36
4

Bob Autrey, Marietta GA; Ann Reese, Kennesaw GA55.32%
3.27
5

Michael White, Atlanta GA; C Reis, Baton Rouge LA55.09%
2.83
1
Don Calvert, Jacksonville AL; Barry Rothberg, Atlanta GA54.63%
2.12
2
Ross Conway, Woodstock GA; Sandi Rossman, Dunwoody GA53.01%

Wed Aft B/C Pairs
19.0 Tables

MPsBCNamesScore
3.88
1
1
Jane Melby, Atlanta GA; Becky Butler, Alpharetta GA68.52%
2.91
2
2
Gilles Lanoue - Bruce Genter, Peachtree City GA61.57%
2.18
3
3
Martha Donahoo, Dunwoody GA; Shirley Riggins, Duluth GA59.95%
1.64
4

W Vance Grant Jr - Earlynn Grant, Atlanta GA58.33%
1.34
5
4
Douglas Tinney, Alpharetta GA; Bruce Byrne, Marietta GA57.41%
0.92
6

Miriam Litsky - Howard Litsky, Dunwoody GA56.94%
0.78
5
Joan Duffy - Susan Campbell, Marietta GA53.94%
0.62
6
Stephen Lurie, Gainesville GA; Ted Smith, Cornelia GA51.85%

Wed Aft 49er Pairs
7.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.28
1


Michael Berndt - Patricia Fine, Atlanta GA69.17%
0.96
2
1

Jennifer Magid - Teresa Noa, Atlanta GA60.42%
0.72
3
2
1
Janice Johnston - Nancy Bean, Atlanta GA57.08%
0.54
4


Kim Rochow - Porter Hutto, Atlanta GA56.25%
0.36
5/6


Lois Teem - Pamela Howard, Atlanta GA55.42%
0.53
5/6
3

Vee Kelley - Mary Kash, Marietta GA55.42%
0.50

2
Shelley Shapiro - Sylvia Shlisky, Atlanta GA48.33%

Wed Aft NLM Pairs
16.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.73
1


Nola Miller - Irma Margolis, Atlanta GA71.57%
2.05
2
1
1
Janas Calender - Rie Carnes, Marietta GA63.40%
1.54
3


Linda Hagood - Carolyn Doxey, Marietta GA61.06%
1.50
4
2
2
Tecie Thatcher, Atlanta GA; Sharon Trense, Dunwoody GA61.06%
1.36
5
3

Patience Mawhorter, Marietta GA; Kaaren Dolinsky, Roswell GA59.91%
0.84
6
4
3
Sandra Parker - David Parker, Douglasville GA57.95%
0.95
5

Leslie Rigler, Acworth GA; Cristina Shannon, Alpharetta GA57.24%
0.68
6
4
India Peters - Elaine Hackett, Atlanta GA52.43%
0.48

5
Linda Corbett - Susan Dawkins, Atlanta GA51.53%

Wednesday Evening NLM
6.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.72
1
1

Polly Simpson - Charles Simpson, Atlanta GA65.91%
1.29
2
2

Anne Abney, Smyrna GA; Ann Sisk, Atlanta GA58.18%
0.97
3
3

Barbara Tureen - Carolyn Potts, Atlanta GA57.08%
0.73
4
4

Janas Calender - Rie Carnes, Marietta GA55.91%
0.54
5


Ann Addison - Bob Addison, Dunwoody GA53.63%

Wednesday Evening Open
14.0 Tables / Based on 21 Tables

MPsABCNamesScore
5.17
1


Walter Reeves Jr - Martin Nathan, Atlanta GA61.93%
3.88
2
1

James Fordham, Fairburn GA; Timothy Hoy, Las Vegas NV59.47%
2.55
3/4


Richard Myers - Elizabeth Myers, Decatur GA58.14%
2.55
3/4
2

Josie Mitchell, Decatur GA; Evelyn Gilliard, East Point GA58.14%
1.64
5


John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL57.58%
1.72
6
3

Margaret Drake, Dacula GA; Alexander Morgan, Atlanta GA57.01%
1.65
4
1
Rebecca Lee, Peachtree City GA; Joseph Etoll, Marietta GA55.68%
0.97
5

John Simms, Marietta GA; Donna Holland, Roswell GA54.73%
1.02
6

Michael Riley - Nancy Smith, Marietta GA53.22%
1.24

2
Dana Osburn - Dan Osburn, Dacula GA51.14%
0.93

3
Bernie Holm - Vicki Byers, Marietta GA50.38%

Wed-Thur KO Brk 1
7 Tables

MPsRankNames
16.28
1
Michael Kovacich, Stone Mountain GA; Claudia Feagin - Jack Feagin Jr, Atlanta GA; John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL; Bob Heller, Decatur GA
8.63
2
Carl Wolinsky - James Satterfield - Bob Jones, Marietta GA; Donna Silver, Atlanta GA

Wed-Thur KO Brk 2
8 Tables

MPsRankNames
9.84
1
Sanjeev Pathak - Garry Williams, Roswell GA; Buddy Waller, Marietta GA; Mitti Sakai, Sugar Hill GA
5.22
2
Ernie Eayrs, Kennesaw GA; Jack Carter, Cumming GA; Andrew Eastwood - Steven Nelson, Snellville GA

Wed-Thur KO Brk 3
8 Tables

MPsRankNames
6.97
1
Michelle Barnes, Marietta GA; Benny Patton, Atlanta GA; Barbara Kohlmiller - Christopher Kohlmiller, Kennesaw GA
3.69
2
Nancy Montet - Caroline Caldwell - Victoria Stewart - Mary Bray, Atlanta GA

Wed-Thur KO Brk 4
8 Tables

MPsRankNames
4.85
1
Louise DeSantis, Acworth GA; Shirley Carroll, Marietta GA; Barbara Halaby, Atlanta GA; Emily Gilbert, Kennesaw GA
2.57
2
Gregory Anderson - Jane Ghegan - Judy Maner, Atlanta GA; Cynthia Tanner, Duluth GA

Thursday    Matchpoints/Recaps:   Morning   Afternoon   Evening      Hand Records:   Morning   Afternoon   Evening Top of page

Thursday Morn Semi-Fast
25.0 Tables / Based on 61 Tables

MPsABCNamesScore
11.83
1
1

Nathaniel Cook, Marietta GA; Paula Gold Chalef, Atlanta GA61.03%
8.87
2


Merrie Edelston, Atlanta GA; Morris Williams, Dunwoody GA60.74%
6.65
3


Robert Fendrick, Marietta GA; Kish Devaraj, Atlanta GA60.05%
4.99
4
2
1
Joan Duffy - Susan Campbell, Marietta GA59.64%
3.74
5


Chris Moll - Tammy Moll, Raleigh NC59.33%
2.81
6


Harold Task - Jim Stogner, Atlanta GA58.24%
2.38
7
3

Maya Altarac, Birmingham AL; Becky Butler, Alpharetta GA58.06%
1.78
4

Margaret Drake, Dacula GA; Elaine Perlman, Smyrna GA57.48%
1.34
5

Laurel Anne Barrett, Norcross GA; M Jane Shea, Chamblee GA56.02%
1.10
6

Charles Semonsky - Carol Semonsky, Roswell GA55.77%
1.50

2
Duane Neil, Atlanta GA; Ann Benson, Dunwoody GA52.01%
1.13

3
Ron Barze - A Michel Jr, Atlanta GA49.81%
0.84

4
Rebecca Lee, Peachtree City GA; Joseph Etoll, Marietta GA49.46%
0.63

5
Beverly Wooten, Alpharetta GA; Sophia Boyle, Roswell GA49.37%

Thur AM 0-20 Newcomer Prs
3.5 Tables

MPsRankNamesScore
0.86
1
Virgil Lowe - Ken Russell, Roswell GA68.33%
0.65
2
Ruth Schaefer - Sue McKinley, Atlanta GA63.77%
0.48
3
Clare Schelhammer, Dunwoody GA; Suzanne Clark, Atlanta GA60.00%

Thur AM NLM Prs
31.5 Tables

MPsABCNamesScore
4.24
1


Bridget Dobson - Honore Thynne, Atlanta GA68.24%
3.23
2
1
1
Linda Bradford - Kathy Argenbright, Atlanta GA67.54%
2.39
3


Margaret Morton - Elizabeth Long, Atlanta GA65.48%
2.42
4
2

Fay Szeftel - Roslyn Greenberg, Marietta GA62.80%
1.82
5
3
2
Hedda Ginsberg - Sylvia Brill, Norcross GA62.44%
1.36
6
4

Mary Kincaid, Atlanta GA; Ann Pierson, Marietta GA61.01%
1.09
5/6
3/4
Shelia Shapleigh - Jane Dolinger, Atlanta GA58.04%
1.09
5/6
3/4
Sharon Trense - Laura Sibille, Dunwoody GA58.04%
1.06

5
Lorraine Watkins, Atlanta GA; David Watkins, Sandy Springs GA57.44%
0.74

6
Michelle Rose - Elizabeth Demers, Newnan GA55.95%

Thur Aft 49er Pairs
8.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.35
1


Lorraine Watkins - Louise Berzack, Atlanta GA60.42%
1.01
2
1

Michael Berndt - Sue Jackson, Atlanta GA60.00%
0.76
3


Elizabeth Demers - Michelle Rose, Newnan GA56.25%
0.50
4/5


Elyse Mintz - Patricia Fine, Atlanta GA54.58%
0.68
4/5
2

Connie Altobelli - Freida Cantrell, Roswell GA54.58%
0.48
3

Mary Kash - Vee Kelley, Marietta GA51.25%

Thur Aft NLM Pairs
24.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.53
1


Harvey Berman - Barbara Kruse, Atlanta GA69.94%
2.65
2


Nola Miller - Irma Margolis, Atlanta GA65.80%
2.28
3
1
1
India Peters - Elaine Hackett, Atlanta GA61.61%
1.71
4
2

Joyce Smith - Robert Smith, Alpharetta GA58.89%
1.28
5
3

Anne Crane, Alpharetta GA; Patricia Middleton, Roswell GA58.59%
1.09
6
4
2
Kim McEver - Beth Dick, Atlanta GA58.21%
0.72
5

Barbara Tureen - Carolyn Potts, Atlanta GA57.41%
0.86
6

Marcia Miller, Marietta GA; Elizabeth Barrett, Canton GA56.59%
0.86

3
Diane Pratt - Georgiana Pearson, Marietta GA54.76%
0.61

4
Sheryl Sack - Lana Imerman, Atlanta GA54.13%
0.58

5
Linda Corbett - Susan Dawkins, Atlanta GA53.58%

Thurs Aft B/C Pairs
19.0 Tables

MPsBCNamesScore
3.88
1

Clement Greene, Jr, Valdosta GA; Vernice Green, Tifton GA64.38%
2.91
2

Jim Wall, Perry GA; Nancy Motes, Kennesaw GA63.73%
2.47
3
1
Douglas Tinney, Alpharetta GA; Bruce Byrne, Marietta GA61.66%
1.64
4

W Vance Grant Jr - Earlynn Grant, Atlanta GA59.80%
1.85
5
2
Joan Duffy - Susan Campbell, Marietta GA59.48%
0.97
6

Stanley Boose - Eva Ratonyi, Atlanta GA57.52%
1.39
3
Jeroo Dalal - Fram Dalal, Marietta GA55.12%
1.04
4
Nadia Zarour - Frances Wolff, Atlanta GA53.92%
0.78
5
Ronald Antinori - Susan Antinori, Atlanta GA52.61%
0.59
6
Ross Conway, Woodstock GA; Sandi Rossman, Dunwoody GA52.07%

Thurs Aft A/X Pairs
9.0 Tables / Based on 61 Tables

MPsAXNamesScore
11.83
1

John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL60.65%
7.76
2/3

Michael White, Atlanta GA; C Reis, Baton Rouge LA57.41%
7.76
2/3

George Powell, Roswell GA; Joan Braender, Newnan GA57.41%
4.99
4

Claudia Feagin, Atlanta GA; Paul Romig, Duluth GA54.63%
4.07
5
1
Evelyn Gilliard, East Point GA; Charles Walker, Atlanta GA54.17%
2.67
2/3
Buddy Waller, Marietta GA; Mitti Sakai, Sugar Hill GA51.16%
2.67
2/3
Carolyn Eckert, Alpharetta GA; Brenda Pettit, Marietta GA51.16%

Thursday Evening Open Prs
9.0 Tables / Based on 17 Tables

MPsABCNamesScore
4.50
1


Arlene Conway, Woodstock GA; Gloria Kilpatrick, Canton GA64.58%
3.38
2


Clay Hall, Birmingham AL; Don Haney, Trussville AL60.71%
2.53
3


John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL60.12%
2.33
4
1
1
Rebecca Lee, Peachtree City GA; Jim Pierce, Covington GA58.33%
1.42
5


Elizabeth Myers - Richard Myers, Decatur GA58.04%
1.75
2

W Vance Grant Jr - Earlynn Grant, Atlanta GA53.57%
1.31
3
2
Stephen Lurie, Gainesville GA; Ted Smith, Cornelia GA50.00%
0.98
4

Evelyn Gilliard, East Point GA; Charles Walker, Atlanta GA47.92%

Thurs Eve Nlm Pairs
7.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.82
1
1
1
Doug Parker, Alpharetta GA; Jon Heinecke, Roswell GA64.22%
1.37
2
2
2
Linda Keleher - Shelia Shapleigh, Atlanta GA58.04%
1.02
3
3

Lynn McGill, Roswell GA; Connie Melgaard, Atlanta GA57.67%
0.77
4
4
3
Jacquelyn Christman - Neil Christman, Duluth GA52.38%
0.58
5


Nancy Kelley, Sandy Springs GA; Beverly Wilkinson, Atlanta GA51.97%

Thurs Eve Swiss Teams
10 Tables

MPsABCNamesScore
3.33
1


Margaret Drake, Dacula GA; Elsie Hathorn, Conyers GA; Ann Hedden, Watkinsville GA; Alexander Morgan, Atlanta GA61.00
2.50
2


Tammy Moll - Chris Moll, Raleigh NC; Bob Heller, Decatur GA; Douglas Wagner, Birmingham AL60.00
1.87
3


Steve Callaham, Woodstock GA; David Schulman - Walter Reeves Jr - Martin Nathan, Atlanta GA51.00
1.40
4


Jim Wall, Perry GA; Nancy Motes, Kennesaw GA; Enrico Beretta, Martin GA; James Fordham, Fairburn GA48.00
2.33
1
1
Rick Scott - Shirley Carroll, Marietta GA; Barbara Halaby, Atlanta GA; Emily Gilbert, Kennesaw GA40.00
1.75
2

Warren Wilson - Margaret Manning, Marietta GA; Wilma Harris, Butler KY; Miriam Brand, Lithia Springs GA39.00

We Like Ike, KO 1
7 Tables

MPsRankNames
16.25
1
Hugh Brown Jr, Mc Cormick SC; Robert Fendrick - Mike Sheldon - James Satterfield, Marietta GA; Stuart Goff, Woodstock GA; Kish Devaraj, Atlanta GA
8.61
2
Carl Wolinsky - Richard Taube, Marietta GA; Harold Task - Jim Stogner, Atlanta GA

We Like Ike KO 2
7 Tables

MPsRankNames
9.47
1
Vinay Apte - Maureen McGuire - Martin Nathan, Atlanta GA; Garry Williams, Roswell GA
5.02
2
Jack Carter, Cumming GA; Sarah Goodstein, Decatur GA; Phil Hook - Karolyn Smith, Atlanta GA
2.13
3/4
Sandy Barrow, Macon GA; William Kelly, Anderson SC; Cecil Hines - Samuel Murray, Highlands NC

We Like Ike KO, 3
7 Tables

MPsRankNames
6.77
1
Theodore Kolczak, Roswell GA; Dora Biven, Dunwoody GA; Fay Howell - Frances Beard, Atlanta GA
3.59
2
Dale D'Agata, Gainesville GA; Elsa Clauson, Cumming GA; Elaine Langston - Hilda Lacher, Dahlonega GA

We Like Ike KO 4
6 Tables

MPsRankNames
3.57
1
Vicki Bell - Anne Ballard - Robert Dodd, Atlanta GA; Veronica Stoessel, Marietta GA
1.89
2
Hedda Ginsberg - Sylvia Brill - Shridhar Joshi, Norcross GA; Trudy Brown, Buford GA; Sonia Bratten, Atlanta GA

Friday    Matchpoints/Recaps:   Morning   Afternoon   Evening      Hand Records:   Morning   Afternoon   Evening Top of page

Fri AM Semi-Fast Pairs
22.5 Tables

MPsABCNamesScore
5.50
1
1
1
Stephen Lurie, Gainesville GA; Ted Smith, Cornelia GA62.92%
4.13
2


Michael White, Atlanta GA; C Reis, Baton Rouge LA62.92%
3.09
3


John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL60.18%
2.84
4
2

Ralph Folkerts, Cumming GA; Dick Browne, Roswell GA59.56%
1.74
5


Andrew Eastwood - Steven Nelson, Snellville GA58.38%
1.31
6


Robert Duval, Alpharetta GA; Fred Moore, Dunwoody GA58.21%
2.13
3
2
William Layng Jr - William Hogg, Smyrna GA57.42%
1.60
4

Charles Semonsky - Carol Semonsky, Roswell GA56.67%
1.20
5
3
Maya Altarac, Birmingham AL; Joseph Megill, Jacksonville AL55.97%
1.23
6
4
Rebecca Lee, Peachtree City GA; Milton Hirsch, Columbus GA55.86%
0.63

5
R Wood, Dacula GA; Robert Rumsey, Dinwoody GA51.48%

Fri AM 49er Pairs
9.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.50
1
1
1
Yvonne Martin - Suzanne Clark, Atlanta GA64.30%
1.13
2
2
2
George Lang - Susan Lang, Roswell GA60.42%
0.84
3


Sam Maloy, Alpharetta GA; Sheldon Fages, Duluth GA60.22%
0.63
4
3

Teresa Noa, Atlanta GA; Pam Szabo, Marietta GA59.75%
0.47
5


Tom Stuetzer, Dunwoody GA; Crystal Schwindt, Atlanta GA54.00%
0.36
6


Linda Killingsworth - Shirley Scrivner, Ellijay GA53.86%
0.39
4

Virgil Lowe - Ken Russell, Roswell GA53.67%

Fri AM NLM Pairs
15.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.62
1
1

Richard Johnson, Marietta GA; Raymond Reusche, Atlanta GA66.15%
1.97
2


Kay O Connor - Susan Simpson, Atlanta GA65.83%
1.57
3
2

Betty Athon, Alpharetta GA; Elizabeth Woodward, Roswell GA62.81%
1.18
4
3

Brenda Shavin - Cecile Prager, Atlanta GA59.36%
0.88
5
4

Frances Wolff - Don Ross, Atlanta GA57.27%
1.28
6
5
1
Carolyn Luesing - Porter Hutto, Atlanta GA56.24%
0.96
6
2
Cheryle Luchene, Roswell GA; Mary Duval, Alpharetta GA55.89%
0.72

3
Jan Bradley - Bridget Withers, Atlanta GA54.84%
0.54

4
Linda Rakowski, Loganville GA; Carol Cernogorsky, Watkinsville GA54.73%

Fri Aft B/C/D Pairs
26.0 Tables

MPsBCDNamesScore
5.25
1
1

Clement Greene, Jr, Valdosta GA; Vernice Green, Tifton GA61.54%
3.94
2
2

Peggy Tienken - Joyce Williams, Atlanta GA60.85%
2.95
3
3

Carol Crawford - Thomas Eidson, Atlanta GA59.54%
2.21
4


Elaine Perlman, Smyrna GA; Meg Stevens, Atlanta GA59.08%
2.83
5
4
1
Gail Fisher, Dunwoody GA; Shukuko Honjo, Berkeley Lake GA57.92%
1.83
6


Robert Abrams - Harvey Berman, Atlanta GA57.85%
1.46
5

Timothy Hoy, Las Vegas NV; Michael Riley, Marietta GA56.85%
0.86
6/7

Howard Litsky - Miriam Litsky, Dunwoody GA56.00%
2.12
6/7
2
David Bebko - Helen Bebko, Snellville GA56.00%
1.59

3
Martha Barze - Brenda Brettschneider, Atlanta GA55.38%
1.19

4
Sally Pappas, Woodstock GA; Claire Lavery, Atlanta GA55.00%
0.99

5
R Wood, Dacula GA; Robert Rumsey, Dinwoody GA53.38%
0.71

6
Donald Radman - Judith Bracker, Cumming GA52.92%

Fri Aft A/X Pairs
12.5 Tables / Based on 67 Tables

MPsAXNamesScore
12.24
1

William Kulbersh, Atlanta GA; Gabriel Fadel, Duluth GA58.33%
9.18
2

Michael White, Atlanta GA; C Reis, Baton Rouge LA58.04%
6.89
3

Becky Simkins, Dothan AL; Bob Simkins, Decatur GA57.20%
5.51
4
1
Judy Fendrick, Marietta GA; Morris Williams, Dunwoody GA57.17%
4.13
5
2
George Powell, Roswell GA; William Allison, Decatur GA55.30%
3.10
6
3
Andre Asbury, Warner Robins GA; Frank Asbury, Valdosta GA54.36%
2.32
7
4
Robert Duval, Alpharetta GA; Fred Moore, Dunwoody GA53.79%
1.74
5
Maya Altarac, Birmingham AL; Joseph Megill, Jacksonville AL52.84%

Fri Aft 49er Pairs
6.0 Tables

MPsABCNamesScore
1.20
1


Sam Maloy, Alpharetta GA; Sheldon Fages, Duluth GA66.88%
0.90
2


Linda Killingsworth - Shirley Scrivner, Ellijay GA65.63%
0.68
3


Nancy Hirsc H, Dunwoody GA; Beverly Morgan, Atlanta GA58.13%
0.45
4/5


Mary Crawford - Charles Crawford, Atlanta GA55.63%
0.80
4/5
1

Teresa Noa - Jennifer Magid, Atlanta GA55.63%
0.60
2

Marilyn Tuckman, Alpharetta GA; Diane Strickland, Norcross GA47.50%

Fri Aft NLM Pairs
22.5 Tables

MPsABCNamesScore
3.33
1
1

Jean Pittman, East Ellijay GA; Barbara Mitchell, Blue Ridge GA66.08%
2.50
2


Peggy Jordan, Newnan GA; Gilles Lanoue, Peachtree City GA63.45%
1.87
3


Harriet Shaffer - Susan Croft, Atlanta GA61.01%
1.40
4


Margaret Morton - Elizabeth Long, Atlanta GA60.12%
1.71
5
2
1
Alan Lapides, Canton GA; Robert Baird, Cummings GA58.08%
0.79
6


Susan Simpson - Kay O Connor, Atlanta GA57.44%
1.28
3
2
Nancy Jamison - Carole Weaks, Atlanta GA55.68%
0.96
4

Ruth Fly, Ridgeland MS; Betty Herrman, Marietta GA55.14%
0.63
5/6

Elizabeth Wright, Atlanta GA; Nancy Inman, Mariesetta GA54.46%
0.82
5/6
3
Barbara Hester - Roger Hester, Dunwoody GA54.46%
0.61

4
Linda Rakowski, Loganville GA; Carol Cernogorsky, Watkinsville GA52.51%
0.46

5
Linda Corbett - Susan Dawkins, Atlanta GA48.42%

Armistice Compact KO, I
10 Tables

MPsRankNames
6.99
1
Donna Silver - Jim Dillon Jr, Atlanta GA; Bob Jones, Marietta GA; F Garson II, Alpharetta GA
4.89
2
Sanjeev Pathak, Roswell GA; Dennis Kanne, Marietta GA; Enrico Beretta, Martin GA; James Fordham, Fairburn GA
3.15
3
Don Calvert, Jacksonville AL; Barry Rothberg - Joanne Walker, Atlanta GA; Barry Kahanow, Alpharetta GA
2.45
4
Ronald Cadora - Deborah Cadora, Gainesville GA; Dan Osburn - Dana Osburn, Dacula GA

Armistice Compact KO, II
14 Tables

MPsRankNames
3.70
1
Bonnie Hartwig, Oakwood GA; Charlotte Glaser - Gail Chambers - Diane Curington, Gainesville GA
2.59
2
Ann Sisk - Meriel Gregory - Libba Wight - India Peters, Atlanta GA
1.67
3
Stuart Galishoff, Atlanta GA; Stephen Hersch, Johns Creek GA; Jane Brown, Roswell GA; M Jackie McGill, Dunwoody GA
1.30
4
Sandra Parker - David Parker, Douglasville GA; Bob Penny, Lithia Springs GA; Lynn Paul, Marietta GA

Fri Eve Open Pairs
10.0 Tables / Based on 17 Tables

MPsABCNamesScore
4.50
1


James Fordham, Fairburn GA; Enrico Beretta, Martin GA64.88%
3.38
2
1

Josie Mitchell, Decatur GA; Evelyn Gilliard, East Point GA61.61%
2.53
3


John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL59.52%
1.90
4
2
1
Maya Altarac, Birmingham AL; Joseph Megill, Jacksonville AL58.33%
1.42
5


Walter Reeves Jr - Martin Nathan, Atlanta GA58.04%
1.40
6
3
2
Michelle Barnes, Marietta GA; Gloria Christler, Atlanta GA57.74%
1.05
4

Bruce King - Jane King, Athens GA52.98%
0.93
5
3
Frances Whitworth - Harry Whitworth, Buford GA47.62%

Fri Eve NLM Pairs
6.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.72
1
1
1
Marilyn Towns - Roy Towns, Jasper GA62.28%
1.29
2
2

Jean Pittman, East Ellijay GA; Barbara Mitchell, Blue Ridge GA57.28%
0.97
3
3
2
Polly Simpson - Charles Simpson, Atlanta GA56.37%
0.73
4
4
3
Peter Mannion, Cincinnati OH; Brendan Fehr, Crossville TN53.18%
0.54
5

4
Robin Cahill-Roberts - Mary Cahill-Roberts, Mableton GA50.91%

Fri Eve Swiss
10 Tables

MPsABCNamesScore
3.33
1


Hugh Brown Jr, Mc Cormick SC; Mike Sheldon, Marietta GA; Janet Sherwood - Joseph Sherwood, Woodstock GA61.00
2.30
2/3
1/2

William Marks, Roswell GA; Douglas Roberts, Woodstock GA; Vi Grisham - Bill Grisham, Acworth GA51.00
2.30
2/3
1/2

Theodore Kolczak, Roswell GA; Dora Biven, Dunwoody GA; Thomas Eidson, Atlanta GA; Courtney Stephens, Greensboro GA51.00
1.40
4


Don Haney - Dennis Luft, Trussville AL; Clay Hall - Mimi Little, Birmingham AL50.00
1.47
3

Rick Scott - Shirley Carroll, Marietta GA; John McIlvaine - Katharine Emerson, Smyrna GA48.00
1.65

1
Gail Chambers - Charlotte Glaser - Diane Curington, Gainesville GA; Bonnie Hartwig, Oakwood GA39.00

Saturday    Matchpoints/Recaps:   Morning   Afternoon   Evening      Hand Records:   Morning   Afternoon Top of page

Sat AM Semi-Fast Pairs
20.0 Tables / Based on 46 Tables

MPsABCNamesScore
9.33
1


Enrico Beretta, Martin GA; James Fordham, Fairburn GA65.56%
7.00
2


Sanjeev Pathak, Roswell GA; Larry Giltman, M.D., Cumming GA62.67%
5.25
3


John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL60.58%
3.94
4


Dennis Luft, Trussville AL; Mimi Little, Birmingham AL60.31%
2.95
5


William Allison, Decatur GA; George Powell, Roswell GA59.69%
3.06
6
1

Vinay Apte - Ellen Apte, Atlanta GA59.51%
2.30
2

Margaret Drake, Dacula GA; Meg Stevens, Atlanta GA57.02%
1.77
3
1
Stephen Lurie, Gainesville GA; Ted Smith, Cornelia GA54.44%
1.33
4
2
Takako Tsubokawa, Dunwoody GA; Shukuko Honjo, Berkeley Lake GA52.03%
1.00
5
3
Howard Levenberg, Alpharetta GA; Ross Conway, Woodstock GA51.42%
0.77
6

Nancy Shuford - W Henry Shuford, Atlanta GA51.36%
0.75

4
Pauline Kaplan - Mary Lou Lazarus, Atlanta GA46.81%

Sat AM Youth Trophy Pairs
6.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.13
1


Ricoh Das, Alpharetta GA; John Albanese, Gray GA69.89%
1.60
2


Murphy Green - Alexander Rizzo, Alpharetta GA68.33%
1.20
3
1
1
Anuj Das - Hansen Horvath, Alpharetta GA65.88%
0.90
4
2

Jacob Wexel - Peter Wexel, Lilburn GA55.33%
0.51
3

Caleb Colburn - Nisarg Shah, Alpharetta GA47.67%
0.52
4
2
Ruth Wexel - Mary Wexel, Lilburn GA43.00%
0.42

3
Annika Grabers, ; Aanchal Hingorani, Alpharetta GA42.89%

Sat AM Card Rook Pairs
3.0 Tables

MPsRankNamesScore
0.43
1
Divali Legore, ; Jared Dreeben, 66.25%
0.32
2
Yusef Hoh - Amber Nunnally, 65.92%

Sat AM 49er Pairs
5.0 Tables

MPsABNamesScore
1.13
1

Patricia Fine - Elyse Mintz, Atlanta GA66.01%
0.85
2

Beverly Morgan, Atlanta GA; Nancy Hirsch, Dunwoody GA55.88%
0.84
3
1
Jennifer Magid, Atlanta GA; Janet Brewer, Tucker GA53.51%
0.48
4

Kim Rochow - Porter Hutto, Atlanta GA51.13%
0.63
2
Linda Killingsworth - Shirley Scrivner, Ellijay GA49.74%

Sat AM NLM Pairs
12.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.22
1


Susan Simpson - Susan Croft, Atlanta GA64.58%
1.67
2
1
1
John Boshart, Mountain City GA; John Clark, Otto NC61.90%
1.25
3


Ronald Johnson - Susan Johnson, Atlanta GA60.71%
1.14
4
2
2
Linda Rakowski, Loganville GA; Carol Cernogorsky, Watkinsville GA60.42%
0.86
5
3

Jean Pittman, East Ellijay GA; Barbara Mitchell, Blue Ridge GA58.63%
0.64
6
4

Bridget Dobson - Elizabeth Long, Atlanta GA53.57%
0.67

3
Brenda Shavin - Lana Imerman, Atlanta GA52.98%

Saturday Aft A/X Pairs
17.0 Tables / Based on 58 Tables

MPsAXNamesScore
11.33
1

John Brady, Jacksonville FL; Julie Zhu, Vero Beach FL61.54%
8.50
2

Samuel Marks, Atlanta GA; Michael Kovacich, Stone Mountain GA61.06%
6.37
3

Bob Autrey, Marietta GA; Charles Davis, Lilburn GA60.26%
4.78
4

Michael White, Atlanta GA; Doug Hill, Marietta GA58.17%
4.44
5
1
Pam Van Patton, Smyrna GA; Tarokh Taefi, Atlanta GA56.57%
3.33
6
2
Andre Asbury, Warner Robins GA; Joel Haywood, Macon GA54.97%
2.02
7

Clay Hall, Birmingham AL; Don Haney, Trussville AL54.65%
2.19
3/4
Joan Sheldon - Thomas LaForge, Marietta GA54.17%
2.19
3/4
George Powell, Roswell GA; William Allison, Decatur GA54.17%
1.40
5
Stuart Goff, Woodstock GA; James Satterfield, Marietta GA52.88%
1.05
6
Judith Bailie, Bishop GA; Ann Hedden, Watkinsville GA51.76%

Saturday Aft B/C/D Pairs
19.0 Tables

MPsBCDNamesScore
4.23
1


Larry Spruell, Sandy Springs GA; Earl Ryan Jr, Tucker GA67.41%
3.35
2
1
1
Sally Pappas, Woodstock GA; Claire Lavery, Atlanta GA63.83%
2.38
3


Don Calvert, Jacksonville AL; Barry Rothberg, Atlanta GA59.40%
1.78
4


Lorraine Siegel - Norma Ambery, Atlanta GA58.02%
2.51
5
2

Clement Greene, Jr, Valdosta GA; Vernice Green, Tifton GA58.01%
1.06
6


Garry Williams, Roswell GA; Ernie Eayrs, Kennesaw GA57.34%
1.88
3

Harpe Suggs - Ruth Suggs, Warner Robins GA56.28%
1.68
4
2
Frances Whitworth - Harry Whitworth, Buford GA52.63%
1.26
5
3
Ron Torre - Lucille Torre, Loganville GA52.31%
0.95
6
4
J Jackson - Celia Saylor, Atlanta GA52.30%
0.71

5
Murphy Green - Alexander Rizzo, Alpharetta GA50.69%

Sat Aft 49er Pairs
4.5 Tables

MPsABCNamesScore
1.13
1
1

Freida Cantrell - Connie Altobelli, Roswell GA65.75%
0.85
2
2

Betty Tanner, Flowery Branch GA; Betty Nix, Gainesville GA64.79%
0.64
3
3

Christine Smith - Sharon Little, Atlanta GA52.11%
0.48
4


Vee Kelley - Mary Kash, Marietta GA51.24%

Sat Aft NLM Pairs
17.5 Tables

MPsABCNamesScore
2.83
1


Shridhar Joshi, Norcross GA; Sonia Bratten, Atlanta GA62.98%
2.12
2


Carol Baugh, Gainesville GA; Lenora Perry, Baldwin GA62.71%
1.90
3
1

Ruth Fly, Ridgeland MS; Betty Herrman, Marietta GA61.18%
1.19
4


Barbara Tankersley, Marietta GA; Sara Polk, Roswell GA61.05%
0.96
5


Barbara Wilkinson, Athens GA; Patricia Hallow, Watkinsville GA60.99%
1.43
6
2

Kathi Byrne - John Byrne, Atlanta GA56.91%
1.07
3

Lois Daughters - Bonnie Morgan, Roswell GA56.51%
0.80
4

Beverly Wilkinson, Atlanta GA; Nancy Kelley, Sandy Springs GA54.68%
0.60
5

Frances Wolff - Nadia Zarour, Atlanta GA54.08%
1.28
6
1
Kim McEver - Linda Corbett, Atlanta GA53.75%
0.96

2
Alan Lapides, Canton GA; Robert Baird, Cummings GA50.71%
0.63

3/4
John Boshart, Mountain City GA; John Clark, Otto NC49.02%
0.63

3/4
Dianne Smith - Jan Bradley, Atlanta GA49.02%

Sat Eve Swiss
22 Tables

MPsABCNamesScore
5.33
1


Samuel Marks, Atlanta GA; Michael Kovacich, Stone Mountain GA; Thomas Carmichael - Jenni Carmichael, Kennesaw GA74.00
4.00
2


Clay Hall, Birmingham AL; Don Haney, Trussville AL; Becky Simkins, Dothan AL; Bob Simkins, Decatur GA64.00
3.00
3


Arjun Dhir - Murphy Green, Alpharetta GA; Enrico Beretta, Martin GA; James Fordham, Fairburn GA56.00
2.25
4


Stuart Goff, Woodstock GA; James Satterfield - Carl Wolinsky, Marietta GA; Donna Silver, Atlanta GA55.00
3.79
5
1

Miriam Brand, Lithia Springs GA; Wilma Harris, Butler KY; Nadia Zarour - Frances Wolff, Atlanta GA54.00
2.84
6
2

Ron Torre - Lucille Torre, Loganville GA; Robert Greenleaf - Alice Greenleaf, McDonough GA47.00
2.13
3

Jim Wall, Perry GA; Nancy Motes, Kennesaw GA; Andre Asbury, Warner Robins GA; Rebecca Lee, Peachtree City GA45.00
2.00
4
1
Rick Scott - Shirley Carroll - Chuck Schramm - Marilyn Schramm, Marietta GA44.00
1.20
5

Aziz Yilmaz, Dacula GA; Demir Boyoglu, Lawrenceville GA; Claire Lavery, Atlanta GA; Sally Pappas, Woodstock GA39.00
1.50

2
Harvey Jones, Atlanta GA; Janette Edmonds - Janice Brown - Donna Schmid, Dunwoody GA38.00
1.13

3
Kenneth Weatherwax - Texie Weatherwax, Norcross GA; Mary Lee Williams - Zack Williams, Atlanta GA37.00

Unit 114 Trophy KO, I
7 Tables

MPsRankNames
17.34
1
Patricia Tucker - Claudia Feagin, Atlanta GA; Kevin Collins, Dunwoody GA; Paul Romig, Duluth GA; Randy Pettit, Marietta GA
9.19
2
Robert Fendrick - Mike Sheldon, Marietta GA; Hugh Brown Jr, Mc Cormick SC; F Garson II, Alpharetta GA
3.90
3/4
Tammy Moll - Chris Moll, Raleigh NC; Bob Heller, Decatur GA; Douglas Wagner, Birmingham AL; Owen Lien, Hendersonville NC; Zachary Brescoll, Versailles KY

Unit 114 KO, II
7 Tables

MPsRankNames
8.06
1
Sandy Barrow, Macon GA; William Kelly, Anderson SC; Samuel Murray - Cecil Hines, Highlands NC
4.27
2
Theodore Kolczak, Roswell GA; Dora Biven, Dunwoody GA; Thomas Eidson, Atlanta GA; Courtney Stephens, Greensboro GA

Unit 114 KO, III
7 Tables

MPsRankNames
5.31
1
Donna Holland - Richard Holland, Roswell GA; Vicki Bell - Kay O Connor, Atlanta GA
2.81
2
Toni Adler - Joel Adler, Atlanta GA; Barbara Gomez, Cumming GA; Margaret Manning, Marietta GA

Sunday    Matchpoints/Recaps:   Morning   Afternoon   Swiss      Hand Records:   Morning   Afternoon Top of page

Sunday A/X Swiss
17 Tables / Based on 64 Tables

MPsAXNamesScore
18.06
1

Patricia Tucker - Samuel Marks, Atlanta GA; Kevin Collins, Dunwoody GA; Michael Kovacich, Stone Mountain GA83.00
13.55
2

Hugh Brown Jr, Mc Cormick SC; Robert Fendrick - Mike Sheldon, Marietta GA; Kish Devaraj, Atlanta GA79.00
8.89
3/4

Jack Feagin Jr - Claudia Feagin, Atlanta GA; Thomas Carmichael - Jenni Carmichael, Kennesaw GA75.00
8.89
3/4

Gabriel Fadel, Duluth GA; Barbara Heller, Decatur GA; Joe Rickman, Maryville TN; William Kulbersh, Atlanta GA75.00
8.03
5
1
Andre Asbury, Warner Robins GA; Joel Haywood, Macon GA; Janet Sherwood - Joseph Sherwood, Woodstock GA72.00
6.02
2
Vinay Apte - Maureen McGuire - Carol Crawford, Atlanta GA; John Hassett, Duluth GA66.00
3.96
3/4
Steve Callaham, Woodstock GA; David Schulman - Robert Epstein, Atlanta GA; Carl Wolinsky, Marietta GA64.00
3.96
3/4
R. Arthur Cannamela, Jr - Mary Lou Cannamela, Roswell GA; Denis Taneri - Betty Taneri, Powder Springs GA64.00

Sunday B/C/D Swiss
25 Tables

MPsBCDNamesScore
7.65
1
1

Dan Osburn - Dana Osburn, Dacula GA; James Dover - Susan Dover, Flowery Branch GA84.00
5.74
2
2
1
Lois Chesin - Marvin Chesin - Fram Dalal - Jeroo Dalal, Marietta GA81.00
4.30
3


Dennis Kanne - Karen Roll, Marietta GA; Robbie Limer, Woodstock GA; Thomas Stefani, Roswell GA77.00
3.23
4


Sandy Barrow, Macon GA; Jane Tracy, Atlanta GA; Samuel Murray - Cecil Hines, Highlands NC75.00
3.16
5
3
2
Richard Brody, Sandy Springs GA; Sumner Rosenberg, Atlanta GA; Veronica Stoessel, Marietta GA; M Jackie McGill, Dunwoody GA74.00
2.19
6


Dick Browne - Peggy Hayes, Roswell GA; Mary Bray - Susan Cole, Atlanta GA71.00
1.95
7/9
4/6

Laura Junia Wade, Suwanee GA; Margaret Manning, Marietta GA; Asako Ahmed, Alpharetta GA; Jan Westburg, Conyers GA70.00
1.95
7/9
4/6

Bill Grisham - Vi Grisham, Acworth GA; Shirley Carroll, Marietta GA; Katharine Emerson, Smyrna GA70.00
1.95
7/9
4/6

Lois Wender, Marietta GA; Andy McKinnon, Snellville GA; Becky Butler, Alpharetta GA; Rosalind Flax, Atlanta GA70.00
1.89

3
Ron Barze - Martha Barze - Brenda Brettschneider - Jack Faussemagne, Atlanta GA66.00
1.42

4
Claire Lavery, Atlanta GA; Sally Pappas, Woodstock GA; Nancy Handwerk - Beth Stephens, Marietta GA64.00

Sun NLM Swiss Teams
14 Tables

MPsABCNamesScore
3.63
1


Anne Yoder - Lebby Neal - Susan Simpson - Susan Croft, Atlanta GA103.00
2.72
2


Kathi Byrne - Margaret Morton - John Byrne, Atlanta GA; Nancy Inman, Mariesetta GA87.00
2.04
3


Janice Brown - Donna Schmid, Dunwoody GA; Carolyn Potts, Atlanta GA; Louise DeSantis, Acworth GA63.00
1.53
4


Barbara Goldman - Faye Siegel, Atlanta GA; Shridhar Joshi, Norcross GA; Trudy Brown, Buford GA62.00
2.28
5
1

Frances Whitworth - Harry Whitworth, Buford GA; Judy Maner - Gregory Anderson, Atlanta GA60.00
1.71
2
1
Sandra Parker - David Parker, Douglasville GA; Alton Brewer, Winston GA; Jeannie McGinnis, Fayetteville GA59.00

Sun Aft Open Strat Pairs
14.5 Tables

MPsABCNamesScore
4.17
1
1

Fay Szeftel - Roslyn Greenberg, Marietta GA66.19%
3.13
2


Arnold Hawkins, Cummingo GA; Robert Duval, Alpharetta GA64.12%
2.35
3


Jill Riddle - Lee Eckert, Alpharetta GA61.02%
1.76
4
2
1
Jeff Wood - Doris Needham, Dahlonega GA58.77%
1.32
5


Arlene Conway, Woodstock GA; Gloria Kilpatrick, Canton GA56.71%
0.99
6


Miriam Brand, Lithia Springs GA; Wilma Harris, Butler KY56.31%
1.19
3

Bridget Dobson - Jerome Dobson, Atlanta GA54.06%
1.06
4

Nadia Zarour - Frances Wolff, Atlanta GA53.15%
0.67
5

Barry Steinberg, Roswell GA; Jean Watkins, Atlanta GA52.69%
1.02
6
2
Candy Cox, Dunwoody GA; Laura Jackson, Atlanta GA52.27%
0.77

3
Penny Saunders - Sarah Falgoust, Atlanta GA50.27%
0.57

4
Michael Harris - Melanie Harris, Cumming GA50.08%

Sun AM Open Strat Pairs
8.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.00
1


Arlene Conway, Woodstock GA; Gloria Kilpatrick, Canton GA67.92%
2.25
2
1
1
Susan Campbell - Joan Duffy, Marietta GA60.83%
1.69
3


Arnold Hawkins, Cummingo GA; Robert Duval, Alpharetta GA58.75%
1.27
4
2
2
Rita Kessler, Alpharetta GA; Diane Strickland, Norcross GA58.33%
0.95
5
3
3
Kim McEver - Robert McEver, Atlanta GA53.75%
0.75
4/5

Judi Carter, Roswell GA; Linda Doherty, Dunwoody GA52.92%
0.60
4/5

Nadia Zarour - Frances Wolff, Atlanta GA52.92%

Return to: Sectional Results Index | ACBL Tournament Page | District 6 Home Page | District 7 Home Page
Go to: Upcoming Sectionals | Upcoming Regionals | MABC Home Page