A Mid-Atlantic Sectional Bridge Tournament 
January 8-11, 2009

Pigeon Forge TN, Winterfest Sectional
Results by Day:  Thursday | Friday | Saturday | Sunday
Suit Line
Tournament Facts and Figures
Total number of tables in play - 529.0
Total number of players attending - 362
Total number of players winning masterpoints - 328
Total number of masterpoints won - 1,916.92
Leaves
Click Here for Masterpoint Winners

Tournament Information

Return to Results Index

Thursday Recap/Details/Matchpoints Top of page
Recap/Details/Matchpoints
Recap/Details/Matchpoints

Thursday Aft 299er Pairs
13.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.32
1


Sandy Webster, Morristown TN; Joan Panella, New Market TN 62.69%
2.00
2
1
1
Debbie Roberts, Maryville TN; Catherine Greiner, Loudon TN 59.09%
1.50
3
2

Lorraine Engel - Richard Engel, Oak Ridge TN 58.90%
1.15
4
3
2
Marsha Schradin, Lafollett TN; Sonya Wilson, Cincinnati OH 58.52%
0.86
5
4
3
Jane Toland - Jane Jones, Knoxville TN 54.55%
0.95
6
5
4
Suzanne Atchley - Kathleen Ellis, Chattanooga TN 53.41%
0.67
6

Carol Walden, Morristown TN; Robert Way, Cosby TN 52.84%
0.50

5
Robert Lipps - Gloria Lipps, Cleveland TN 51.89%

Thursday Aft Open Pairs
12.0 Tables / Based on 25 Tables

MPs A B C Names Score
5.83
1
1

Barbara Kincaid - James Kincaid, Knoxville TN 65.97%
4.37
2


P Lamar Hamilton - Danny Barnett, Corbin KY 64.81%
3.28
3


Carolyn Long - Larry Long, Canton OH 63.19%
2.46
4
2

Jo Ann Lee, Knoxville TN; Sara Zielinski, Rockford TN 59.26%
1.84
5
3

Louise Kennedy - Edith Harms, Knoxville TN 57.41%
1.38
6
4

Sandra Austin - Arie Buurman, Crossville TN 57.18%
0.89
5

Brenda Nichols, Oak Ridges TN; Virginia Ward, Harriman TN 56.48%
0.71
6

Dorothy Downey, Jefferson City TN; Jean Mather, Knoxville TN 52.78%

Thursday Compact KO Bkt 1
16 Tables

MPs Rank Names
10.11
1
Michael Waters - Brooks McNeely, Knoxville TN; Joe Rickman, Maryville TN; Arthur Lowen, Nashville TN
7.08
2
Mark Harris - Carol Harris - Marcy Buehler - Sandra Huntington, Knoxville TN
4.55
3
Patricia Jankovic, Alcoa TN; Jo Anne Newby, Knoxville TN; Bruce Roberts - Ken Hoy, Maryville TN
3.54
4
Linda King, Fairfield Glade TN; J Shaffer, Crossville TN; Mary Greenwood - Rosemary Foutch, Cookeville TN

Thursday Compact KO Bkt 2
16 Tables

MPs Rank Names
4.40
1
Dottie Fambrough, Gadsden AL; Mary Ann Baird - Pat Martin, Glencoe AL; Diane Wright, Southside AL
3.08
2
Frances Pullen - Maryl Elliott - Marguerite Smith - Lois Wyche, Cleveland TN
1.98
3
Dan Becker, Wirtz VA; Sheila Barron, Knoxville TN; Arthur Dalton - Richard Henty, Moneta VA
1.54
4
Vivian McIntire - Betty McMillin - Peggy Kenny, Kingsport TN; Brenda Phillips, Jonesborough TN

Thursday Compact Cons 1
8 Tables

MPs Rank Names
5.58
1
Brian Hingerty - Geo. Fred Williams III - Larry Lowell Jr - Charles Thornton, Knoxville TN
2.96
2
William Burgess, Kingsport TN; Jerry Umberger, Wytheville VA; Judith Armonat, Mount Juliet TN; Dot Blue, Nashville TN

Thursday Compact Cons 2
8 Tables

MPs Rank Names
2.86
1
Steven Gibson - Wanda Everhart - Larry Everhart - Katherine Gibson, Cleveland TN
1.52
2
Nelda Lowrance, Tullahoma TN; Janice Felice, Estill Springs TN; Jeanne Sain, Manchester TN; Reba Cunningham, Winchester TN

Thursday Eve 299er Pairs
14.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.42
1


Allen Delzell - Linda Delzell, Brevard NC 66.67%
1.82
2


Elaine Wynn - Martha Ann Huggins, Knoxville TN 60.98%
2.00
3
1
1
Polly Lanz, Maryville TN; Susan Williams, Walland TN 60.04%
1.50
4
2

Cheryl Whitfield, Chattanooga TN; Jane Hunt, Lookout Mtn TN 58.33%
1.13
5
3
2
Hope Cohn, Knoxville TN; Tracy Morgan, Lenoir City TN 56.06%
0.61
6


Joyce Bacon - Peggy Watkins, Knoxville TN 55.68%
0.84
4
3
Catherine Greiner, Loudon TN; Debbie Roberts, Maryville TN 53.41%
0.95
5
4
Johnny Burns - Linda Burns, Cleveland TN 52.65%
0.67
6
5
James Mason - Margaret Mason, Crossville TN 51.52%

Thursday Eve Open Pairs
22.0 Tables / Based on 36 Tables

MPs A B C Names Score
7.67
1


Danny Barnett - P Lamar Hamilton, Corbin KY 69.91%
5.75
2
1

Jerry Wright - William Fritsch Jr, Kingsport TN 64.58%
4.31
3
2

Bonnie Wood - J Larry Meyers Jr, Vonore TN 63.19%
3.24
4


Betsy Taub, Maryville TN; Ben Brabson Jr, Sevierville TN 59.03%
2.43
5
3

Harriet McKnight, Burnside KY; Mary Feeback, Bronston KY 58.56%
1.82
6
4

Bill Waters, Knoxville TN; Michael Morris, Oak Ridge TN 58.33%
1.23
5

Pamela Whitman, Abingdon VA; Gail Dalton, Bristol VA 56.02%
1.06
6

Paul Bienkowski - Norma Bienkowski, Kodak TN 55.56%
1.52

1
Alan Smuckler M.D. - Karen Smuckler, Maryville TN 52.08%
1.14

2
Pat Wilson - Mary Ellen White, Knoxville TN 51.16%
0.86

3
Janet Gallagher - Maryann Brown, Maryville TN 50.93%

Friday Recap/Details/Matchpoints Top of page
Recap/Details/Matchpoints
Recap/Details/Matchpoints
Recap/Details/Matchpoints

Friday A.M. 299er Pairs
12.5 Tables

MPs D E F Names Score
2.32
1


Peggy Watkins - Anne Maynard, Knoxville TN 66.14%
2.00
2
1

Robert Way, Cosby TN; Carol Walden, Morristown TN 59.98%
1.50
3
2

Gertha Brice - Flora Tenbrook, Knoxville TN 58.18%
1.36
4
3
1
Linda Burns - Johnny Burns, Cleveland TN 56.95%
1.02
5
4
2
Suzanne Atchley - Kathleen Ellis, Chattanooga TN 56.70%
0.77
6
5
3
Robert Lipps - Gloria Lipps, Cleveland TN 56.13%
0.50
6

Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes, Chattanooga TN 54.25%
0.57

4
Russell Schmidt - John Whealton, Oak Ridge TN 52.33%

Friday A.M. Open Pairs
5.0 Tables / Based on 23 Tables

MPs A B Names Score
5.50
1
1
Iris Daniel - Ann Hicks, Knoxville TN 60.42%
4.13
2
2
Mary Fry Cathcart - Marvene Penny, Knoxville TN 59.03%
3.09
3
3
Jo Ann Lee, Knoxville TN; Sara Zielinski, Rockford TN 54.86%
2.32
4
4
Ridley Ruth - Keith Clanin, Kingsport TN 52.78%

Friday Aft Open Pairs
30.0 Tables / Based on 51 Tables

MPs A B C Names Score
10.17
1


Helen Corbett - Naida Lamb, Oak Ridge TN 67.79%
7.63
2


Jerry Umberger, Wytheville VA; William Burgess, Kingsport TN 66.83%
5.72
3


Ron Smith - Linda Smith, Hixson TN 64.42%
4.29
4


Jody Smith, Kingsport TN; Donetta Frith, Johnson City TN 62.98%
4.64
5
1

Rosemary Bruggen - Doris Ryan, Loudon TN 62.50%
3.48
6
2

Tommy Reynolds, Belvidere TN; H LeRoy Henderson, Winchester TN 61.70%
2.61
3
1
Elaine Wynn - Martha Ann Huggins, Knoxville TN 59.62%
1.96
4

Helen Kirby, Knoxville TN; Jean Eastes, Lenoir City TN 59.13%
1.48
5

Barbara Blaker, Loudon TN; Betty McDowell, Knoxville TN 58.97%
1.04
6/7

Myra Reneau - Larry Reneau, Chattanooga TN 58.01%
1.04
6/7

Jerry Wright - William Fritsch Jr, Kingsport TN 58.01%
1.30

2
W Fibbi - C. Harold Ek, Loudon TN 54.33%
0.97

3
Roseann Stice, East Alton IL; William Hallowell, Lawrenceville GA 52.08%
0.73

4
Jeffrey Biggers - Patricia Hunter, Loudon TN 51.76%

Friday Aft 299er Pairs
20.5 Tables

MPs D E F Names Score
3.13
1
1

Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes, Chattanooga TN 68.59%
2.35
2
2

Larry Everhart - Wanda Everhart, Cleveland TN 64.05%
1.76
3
3
1
Marsha Schradin, Lafollett TN; Sonya Wilson, Cincinnati OH 63.99%
1.32
4
4
2
Georgeanne Hubbard - Carl Hubbard, Fairfield Glade TN 60.42%
0.99
5
5

Daniel Brown - Linda Brown, Weaverville NC 60.04%
0.74
6


Mary Gross, Knoxville TN; Jean Leonard Hester, Kingsport TN 58.12%
0.96
6
3
James Mason - Margaret Mason, Crossville TN 56.93%
0.74

4
Suzanne Atchley - Kathleen Ellis, Chattanooga TN 56.30%
0.60

5
Ray Albrecht - Pat Albrecht, Murfreesboro TN 56.13%
0.64

6
Sylvia Waters, Knoxville TN; Joyce Morris, Oak Ridge TN 54.13%

Friday KOs Bracket 1
8 Tables

MPs Rank Names
15.13
1
Joe Rickman, Maryville TN; Richard Mellor, Cleveland TN; Larry Long, Canton OH; Michael Waters - Brooks McNeely, Knoxville TN; Arthur Lowen, Nashville TN
8.02
2
Vincent Carcello - James Ritts - Robert Pardue, Knoxville TN; Ledon Hitch, Madisonville TN

Friday KOs Bracket 2
7 Tables

MPs Rank Names
8.55
1
Joe Murray - Phyllis Murray, London KY; Marsha Barnett, Corbin KY; John Kennedy, Manchester KY
4.53
2
Barbara Moomy, Hendersonville TN; Elizabeth Ivey, Clarksville TN; Bob Allard - Buddy Conley, Murfreesboro TN

Friday KOs Bracket 3
8 Tables

MPs Rank Names
7.44
1
Earl Rothberger Jr - Susan Rothberger - Stephanie Felker - John Felker, Signal Mountain TN
3.94
2
Charles Irvin - Sandra Austin - Arie Buurman, Crossville TN; J Swilling, Fairfield Glade TN

Friday KOs Bracket 4
8 Tables

MPs Rank Names
5.78
1
Fred Albrecht - Judy Albrecht - Lou Miller, Loudon TN; Franklin Mih, Vonore TN
3.06
2
Dottie Fambrough, Gadsden AL; Pat Martin - Mary Ann Baird, Glencoe AL; Diane Wright, Southside AL

Friday KOs Bracket 5
8 Tables

MPs Rank Names
4.27
1
Janet Gallagher - Maryann Brown - Alan Smuckler M.D. - Karen Smuckler, Maryville TN
2.26
2
Robert Glenn, Oak Ridge TN; Jerry Snow, Dandridge TN; Robert Wooton - Carolyn Wooton, East Bernstadt KY

Friday Eve Open Pairs
33.0 Tables / Based on 45 Tables

MPs A B C Names Score
9.17
1


Philip Dance, Knoxville TN; Polly Hicks, Jefferson City TN 68.11%
6.88
2
1

Jerry Wright - William Fritsch Jr, Kingsport TN 63.62%
5.16
3


Jerry Umberger, Wytheville VA; William Burgess, Kingsport TN 62.66%
3.87
4


Linda Smith - Ron Smith, Hixson TN 61.22%
3.69
5
2

Mary Greenwood - Rosemary Foutch, Cookeville TN 60.74%
2.18
6


Herb Stappenbeck, Hokes Bluff AL; Janet King, Alexandria AL 60.26%
2.43
3/4

Charles Thornton - Larry Lowell Jr, Knoxville TN 60.10%
2.43
3/4

Charles Floyd - Sue Floyd, Lenoir City TN 60.10%
2.06
5
1
Thomas Dickenson, Knoxville TN; Gary Penix, Rogersville TN 59.94%
1.17
6

Bill Waters, Knoxville TN; Michael Morris, Oak Ridge TN 57.53%
1.55

2
James Kincaid - Barbara Kincaid, Knoxville TN 53.21%
1.16

3
Barbara Duso - Karen Walker, Knoxville TN 51.92%
0.87

4
Carol Walden, Morristown TN; Robert Way, Cosby TN 51.28%
0.76

5
Diane Stafford, Oliver Springs TN; Kitty Hopper, Knoxville TN 51.12%

Friday Eve 299er Pairs
12.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.22
1
1
1
Marsha Schradin, Lafollett TN; Sonya Wilson, Cincinnati OH 64.88%
1.46
2/3


Doris Robinson - Raymond Robinson, London KY 62.20%
1.46
2/3


Allen Delzell - Linda Delzell, Brevard NC 62.20%
1.43
4
2
2
Bob Breeding - Evalie Breeding, Sparta TN 60.12%
1.07
5
3

Jane Hunt, Lookout Mtn TN; Cheryl Whitfield, Chattanooga TN 59.82%
0.82
6
4
3
Keith Boyce, Oak Ridge TN; Bonnie Boyce, 0ak Ridge TN 57.74%
0.67
5
4
Debbie Roberts, Maryville TN; Catherine Greiner, Loudon TN 57.44%
0.48
6

Katherine Gibson - Steven Gibson, Cleveland TN 54.46%
0.46

5
David Weakley, Huntsville TN; Regenia Weakley, Hendersonville TN 51.79%

Saturday Recap/Details/Matchpoints Top of page
Recap/Details/Matchpoints
Recap/Details/Matchpoints

Saturday A.M. Open Pairs
7.0 Tables / Based on 18 Tables

MPs A B C Names Score
4.67
1


Janet King, Alexandria AL; Herb Stappenbeck, Hokes Bluff AL 65.83%
3.50
2


Robert Pardue - Vincent Carcello, Knoxville TN 64.17%
2.63
3
1

Marlene Lidstrom, Greenback TN; Helen Remsberg, Loudon TN 57.92%
1.97
4


Ledon Hitch, Madisonville TN; James Ritts, Knoxville TN 57.08%
1.69
5
2

Harriet McKnight, Burnside KY; Mary Feeback, Bronston KY 54.17%
1.27
3

Patricia Faulkner - Carole McMullen, Knoxville TN 53.33%
0.95
4

Charles Irvin, Crossville TN; J Swilling, Fairfield Glade TN 52.50%

Saturday A.M. 299er Pairs
11.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.12
1
1

Daniel Brown - Linda Brown, Weaverville NC 64.58%
1.59
2
2

Rebecca Johns - Jane Creed, Knoxville TN 62.50%
1.19
3
3

Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes, Chattanooga TN 56.55%
0.89
4
4

Flora Tenbrook - Gertha Brice, Knoxville TN 55.65%
1.36
5
5
1
William Hayes - Sally Hayes, Knoxville TN 55.36%
1.02
6

2
Jane Toland - Jane Jones, Knoxville TN 53.27%
0.77

3
Ronald Gutzwiller - Deborah Gutzwiller, Mason OH 52.98%
0.79

4
Robert Collister - Joan Collister, Loudon TN 52.38%

Saturday Aft Open Pairs
26.0 Tables / Based on 42 Tables

MPs A B C Names Score
8.67
1


Arthur Lowen, Nashville TN; Joe Rickman, Maryville TN 62.50%
6.50
2
1

Bob Allard - Buddy Conley, Murfreesboro TN 60.90%
4.88
3


Robert Pardue - Vincent Carcello, Knoxville TN 59.46%
3.66
4
2

Myra Reneau - Larry Reneau, Chattanooga TN 59.03%
2.74
5
3
1
Roseann Stice, East Alton IL; William Hallowell, Lawrenceville GA 58.97%
2.06
6


Patricia Jankovic, Alcoa TN; Jo Anne Newby, Knoxville TN 58.33%
1.75
4

J Shaffer, Crossville TN; Linda King, Fairfield Glade TN 57.64%
1.29
5

Thomas Seigle, Jefferson City TN; John Jordan, Newport TN 56.41%
0.97
6

Bobbie Kiefer - John Kiefer, Johnson City TN 55.55%
1.23

2
Carol Walden, Morristown TN; Robert Way, Cosby TN 53.94%
0.91

3
Pat Whitaker - Sophie Field, Chattanooga TN 53.21%
0.70

4
Martha Ann Huggins - Elaine Wynn, Knoxville TN 50.16%

Saturday Aft 299er Pairs
16.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.62
1


Robert Williams - Brian Williams, Crab Orchard TN 62.88%
1.97
2


Allen Delzell - Linda Delzell, Brevard NC 61.93%
2.28
3
1

Larry Everhart - Wanda Everhart, Cleveland TN 61.17%
1.71
4
2
1
Robert Collister - Joan Collister, Loudon TN 59.66%
1.28
5
3
2
Marsha Schradin, Lafollett TN; Sonya Wilson, Cincinnati OH 58.52%
0.96
6
4
3
Ray Albrecht - Pat Albrecht, Murfreesboro TN 57.77%
0.72
5
4
Jane Toland - Jane Jones, Knoxville TN 57.58%
0.54
6

Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes, Chattanooga TN 56.44%
0.51

5
Kathleen Ellis - Suzanne Atchley, Chattanooga TN 55.87%

Saturday KOs Bracket 1
7 Tables

MPs Rank Names
15.51
1
Michael Waters - Brooks McNeely, Knoxville TN; Ron Smith - Linda Smith, Hixson TN
8.22
2
Brian Hingerty - Geo. Fred Williams III, Knoxville TN; Judith Armonat, Mount Juliet TN; Dot Blue, Nashville TN

Saturday KOs Bracket 2
7 Tables

MPs Rank Names
8.59
1
Joe Murray - Phyllis Murray, London KY; Marsha Barnett, Corbin KY; John Kennedy, Manchester KY
4.55
2
James Greiner - Rosemary Bruggen, Loudon TN; Julia Misslin - Peter Misslin, Vonore TN

Saturday KOs Bracket 3
8 Tables

MPs Rank Names
7.47
1
Earl Rothberger Jr - Susan Rothberger - Stephanie Felker - John Felker, Signal Mountain TN
3.96
2
Dottie Fambrough, Gadsden AL; Diane Wright, Southside AL; Mary Ann Baird - Pat Martin, Glencoe AL

Saturday KOs Bracket 4
8 Tables

MPs Rank Names
5.76
1
Dan Becker, Wirtz VA; Judith Kemp, Tunnel Hill GA; Arthur Dalton - Richard Henty, Moneta VA
3.05
2
Mary Denney - Jerry Denney - Shannon Wieland - Robert Wieland, Loudon TN

Saturday KOs Bracket 5
8 Tables

MPs Rank Names
4.05
1
Frances Pullen - Marguerite Smith - Lois Wyche - Maryl Elliott, Cleveland TN
2.15
2
Joan Swann, Decherd TN; Patricia Castle, Winchester TN; Irma Welch, Cowan TN; Betty Jo McCrary, Belvidere TN

Saturday Eve 299er Pairs
11.0 Tables

MPs D E F Names Score
2.12
1
1

Jane Hunt, Lookout Mtn TN; Cheryl Whitfield, Chattanooga TN 67.56%
1.59
2


Doris Robinson - Raymond Robinson, London KY 64.88%
1.19
3


Allen Delzell - Linda Delzell, Brevard NC 61.31%
0.89
4


Robert Williams - Brian Williams, Crab Orchard TN 58.63%
1.28
5
2

Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Sandra Cervantes, Chattanooga TN 55.95%
1.28
6
3
1
Ray Albrecht - Pat Albrecht, Murfreesboro TN 55.65%
0.98
4
2
Johnny Burns - Linda Burns, Cleveland TN 53.57%
0.72
5
3
George Parkhurst - Gail Priode, Knoxville TN 51.19%
0.54

4
Marsha Schradin, Lafollett TN; Sonya Wilson, Cincinnati OH 49.70%

Saturday Eve Open Pairs
23.0 Tables / Based on 34 Tables

MPs A B C Names Score
7.33
1


Hilda Sandbeck, Knoxville TN; Betsy Taub, Maryville TN 65.48%
5.50
2


Arthur Lowen, Nashville TN; Joe Rickman, Maryville TN 63.54%
4.12
3
1

Charles Thornton - Larry Lowell Jr, Knoxville TN 63.23%
3.09
4
2
1
James Kincaid - Barbara Kincaid, Knoxville TN 62.70%
2.32
5
3

Myra Reneau - Larry Reneau, Chattanooga TN 61.31%
1.74
6
4

William Fritsch Jr - Jerry Wright, Kingsport TN 60.42%
1.27
5

Clifford Kent Jr, Maryville TN; Carolyn Long, Canton OH 58.04%
1.28
6

Bob Allard - Buddy Conley, Murfreesboro TN 56.80%
1.22

2
Rick Whitehead, Knoxville TN; Claude King, Loudon TN 52.83%
0.91

3
Diane Stafford, Oliver Springs TN; Kitty Hopper, Knoxville TN 51.49%
0.70

4
Alan Smuckler M.D. - Karen Smuckler, Maryville TN 47.02%

Sunday Recap/Details/Matchpoints Top of page

Sunday Swiss Bracket 1
7 Tables / Based on 38 Tables

MPs Rank Names Score
12.00
1
Brad Vander Zanden - David Shepler - Betty Wilton, Knoxville TN; Bonnie Wood, Vonore TN 86.00
9.00
2
Patricia Jankovic, Alcoa TN; Bruce Roberts - Ken Hoy, Maryville TN; Jo Anne Newby, Knoxville TN 80.00
6.75
3
Jody Plummer, Chattanooga TN; Robert Heller, Decatur GA; Arthur Lowen, Nashville TN; Joe Rickman, Maryville TN 75.00

Sunday Swiss Bracket 2
10 Tables / Based on 30 Tables

MPs Rank Names Score
8.42
1
Jerry Wright - Kitty Smith - Keith Clanin - William Fritsch Jr, Kingsport TN 86.00
6.32
2
Ben Brabson Jr, Sevierville TN; Ted McLellan - Hilda Sandbeck, Knoxville TN; Betsy Taub, Maryville TN 82.00
4.74
3
Michael Morris, Oak Ridge TN; Bill Waters, Knoxville TN; Paul Bienkowski - Norma Bienkowski, Kodak TN 76.00
3.55
4
Dave Jerviss - Elaine Jerviss - Nancy Blasingame - Steven Blasingame, Knoxville TN 73.00

Sunday Swiss Bracket 3
10 Tables / Based on 14 Tables

MPs Rank Names Score
4.10
1
Kent Griffith - Rick Whitehead, Knoxville TN; Clifford Kent Jr, Maryville TN; Claude King, Loudon TN 89.00
3.08
2
Fred Albrecht - Judy Albrecht - Lou Miller, Loudon TN; Franklin Mih, Vonore TN 85.00
2.31
3
Barbara Kincaid - James Kincaid, Knoxville TN; Charles Floyd - Sue Floyd, Lenoir City TN 74.00
1.73
4
Gary Turner, Vonore TN; Robbie McConnell, Knoxville TN; Robert Glenn, Oak Ridge TN; Jerry Snow, Dandridge TN 65.00

Sunday Swiss Bracket 4
11 Tables

MPs Rank Names Score
3.08
1
Monroe Trout - Sandra Trout, Knoxville TN; Roseann Stice, East Alton IL; William Hallowell, Lawrenceville GA 92.00
2.31
2
Jane Hunt - Frank Hughes, Lookout Mtn TN; Cheryl Whitfield - Sandra Cervantes, Chattanooga TN 89.00
1.73
3
Diane Stafford, Oliver Springs TN; Kitty Hopper, Knoxville TN; Bonnie Boyce, 0ak Ridge TN; Keith Boyce, Oak Ridge TN 77.00
1.30
4
Robert Lipps - Gloria Lipps - Linda Burns - Johnny Burns, Cleveland TN 75.00

Return to: Sectional Results Index | ACBL Tournament Page | District 6 Home Page | District 7 Home Page
Go to: Upcoming Sectionals | Upcoming Regionals | MABC Home Page